Skaņas virzīta kopā sanākšana – VIRZSKAŅA jau šajās brīvdienās

4.Jūlijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau šosestdien, 6. jūlijā, plkst. 12 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos pirmo reizi mūzikas skaņas ievibrēs varena pašmāju un ārvalstu mūziķu kompānija – The Sound Poets, Goran Gora, Alise Joste, Ezeri, Kārlis Kazāks un rokgrupa, Frankie Animal (Igaunija), Storme (Lielbritānija) u.c., aicinot izbaudīt dienu mūzikā un iepazīt īpašas vietas auru.

VIRZSKAŅA ļaus saausīties un sadzirdēt mūziku īpašā vietā – Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos, kur pirms 155 gadiem tika aizsākta nerimstoša mīlestība latviešu dziedāšanai un kopā sanākšanai – Dziesmu svētkiem. Ar cieņu pret vietu un sajūtām izveidotā koncertzāle radīta teju maģiskā mijiedarbībā gan ar dabu, gan skatītājiem.

Lai gan mūzika šajā koncertzālē skan bieži, pirmo reizi te vienkopus būs pulcējušies tik daudzi mūziķi, kuri skaņu virzīs laikmetīgās mūzikas virzienā. Jāpiezīmē, ka šī ir pirmā grupas STORME (Lielbritānija) uzstāšanās Latvijā. Kritiķu atzinumi un dueta radītās mūzikas skaņas paredz tiem ļoti jaudīgu nākotni.

MŪZIĶU UZSTĀŠANĀS

Plkst. 12.00 Dikļu pūtēju orķestra sveiciens sanākušajiem.

SUDRABA BIRZS SKATUVE

12.30 ALISE JOSTE

13.30 LEILALI 14.30 SUS DUNGO

DEBESU APVĀKOTĀ SKATUVE

16.00 DONI TONDO

17.00 EZERI 18.00 MICK PEDAJA/Igaunija

19.00 GORAN GORA

20.00 THE SOUND POETS

21.00 STORME/Lielbritānija

22.00 FRANKIE ANIMAL/Igaunija

23.00 KĀRLIS KAZĀKS un rokgrupa

Skaņas virzību saklausīt aicināts ikviens, ņemot līdzi bērnus, draugus, draudzīgus suņus un paziņas. Var neņemt līdzi nevienu un atbraukt vienatnē, lai saplūstu ar vietu un mūziku. Kā labpatīkas. Turklāt bērniem līdz 18 gadiem, nākot kopā ar vecākiem,  ieeja bez maksas.

Visas dienas laikā nodarbes un savu virzību varēs atrast ikviens, kurš būs atbraucis. Būs ZAAO un zinātkāres centra ZIINO aktivitātes bērniem, garšīgas ēdamlietas no Vīnkalnu brīvdabas picērijas, restorāna Vecpuisis, Valmiermuižas alus darītavas brūvējumi,  Grasbergs saldējums un citi našķi un darīšanas. Pasākuma viesi aicināti ņemt līdzi savas ūdens pudeles, jo teritorijā būs iekārtots ūdens uzpildes punkts.

Pasākuma iekļaušana šīs vasaras plānos ļaus iepazīt mazu daļiņu skaistās Latvijas, paviesojoties vietā,  kur arhitektūra nenomāc dabu, bet organiski tajā iekļaujas. Un vieta tiešām redzēšanas un būšanas vērta – te izrādīta cieņa pret senatni mūsdienīgā veidā, ne velti Neikenkalna dabas koncertzāle kategorijā «Ainava» novērtēta kā «Gada labākā būve Latvijā 2014».

Pasākumu rīko Kocēnu novada pašvaldība. Biļetes iespējams iegādāties www.bezrindas.lv.

Informācijai: +37125544338, virzskana@gmail.com, FB:Virzskana


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru