Skaņajā kalnā iemirdzas svētku noskaņa

- 4.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrajos Ziemassvētkos Skaņākalna dabas parks Mazsalacā iemirdzējās neierastā gaisotnē un pulcēja cilvēkus no malu malām pasākumā «Sveču mežs Skaņajā kalnā». Spītējot sīkajam lietum, ļaužu masas devās baudīt meža burvību pievakares krēslā, kur taku un apkārt esošos koka objektus izgaismoja svecītes un dažādas gaismas virtenes.

Pacilātā garastāvoklī Mazsalacas viesi pasākuma laikā kopā veica vairāk nekā sešus kilometrus. Īpašu noskaņu veidoja arī pašu apmeklētāju dziedāšana un labestīgais noskaņojums, vēlot pretimnācējiem: Priecīgus Ziemassvētkus!

Visa ceļa garumā apmeklētājus priecēja kāds jauks pārsteigums. Parkā pie Sapņu trepēm bija vērojams gaismu šovs «Noskaņu mežs», kam fonā skanēja svētkiem atbilstoša mūzika. Dodoties tālāk Rūķu takā, «Čučumuižas rūķi» aicināja bērnus un viņu vecākus uz svētku ieskandināšanu, lai kopā ar rūķīti Kikī, Bombondziņu un Taustiņu līksmi padziedātu Ziemassvētku dziesmas un noskatītos muzikālo izrādi «Čučumuižas Ziemassvētku pasaka».

Savukārt pasākuma izskaņā pie Skaņākalna klints apmeklētāji varēja vērot svētku koncertu kopā ar Normundu Rutuli un bērnu vokālo grupu «Dzeguzīte». Uz klints atseguma tika demonstrētas gaismas projekcijas, kas tumšo vakaru darīja gaišāku. Pasākumu vadīja Ziemassvētku rūķis – mazsalacietis Kaspars Kārkliņš.

Dzirdama bija arī tuvo kaimiņu igauņu klātesamība, kas svētkus bija nolēmuši pavadīt Mazsalacā. Pasākumu gaišāku darīja arī apmeklētāji, kas paši bija parūpējušies un rotājušies ar gaismas virtenēm, lai nepazustu ļaužu masās.

PĒC NESTEIDZĪGAS PASTAIGAS kājāmgājēji varēja vērot krāšņās projekcijas uz klinšu atseguma un baudīt līdzpaņemtos gardumus un silto tēju, lai vēlāk dotos mājup.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru