Skaistumu pilnais «mazais leduslaikmets»

- 16.Marts, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Dabas untumi (vai likumsakarības) šoziem ir sagādājuši tādus kontrastus, kādus pat grūti atcerēties. Janvārī Latvijā tika pārspēti pat 11 minimālo temperatūru rekordi dažādās vietās (visaugstākā 1. janvārī +7,2 grādi Bauskā un Pāvilostā), bet februārī jau tika pārspēti 4 minimālās gaisa temperatūras rekordi (viszemākā 23. februārī -27,4 Daugavpilī). Šo kraso temperatūras svārstību sekas, dažādus noslīdeņus, krastu nobrukumus tā īsti droši vien ieraudzīsim vien pavasarī. (Arī Gaujas Stāvajos krastos šoziem atkal nogāzušies vairāki pamatīgi koki.)

Taču pagaidām mums atliek vien priecāties par skaistajiem brīžiem, ko sagādāja pagaidām tikai desmit dienas ieilgušais «ledus laikmets». Tā pietiekami biezais ledus iepriekšējā sestdienā dabas liegumā «Sedas purvs» beidzot ļāva īstenot jau vairākus gadus iecerētu Niedru skulptūru veidošanas un arī dedzināšanas festivālu. Tajā, kā jau informējām, pirmajai reizei dalībnieku skaits bija pietiekami kupls. Sedieši sola turpināt. Var jautāt un rosināt, vai kas līdzīgs citugad nevarētu būt arī Burtniekā (ezers būtu ļoti pateicīgs kaut vai par šādu biezi saaugušo niedru aizvākšanu!).

VAR KĻŪT PAR LEDUS KARALIENI. Kad Kazu gravā sals ledū sastindzinājis no klintīm krītošo strautu,  zem tā pozēt ir droši, nebaidoties pat matus saslapināt. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru