Šis jocīgais mācību gads

- 4.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Skolēniem ir beidzies kārtējais mācību gads. To, ka nepilnus trīs mēnešus mācības notiks attālināti, vēl marta sākumā, visticamāk, nezināja neviens gaišreģis. Tagad uz šo laiku varam atskatīties kā uz neseno vēsturi.

Domāju, visi piekritīs, ka pāreja uz mācībām attālināti bija labākais risinājums. Bija grūti, bija problēmas, varbūt kaut kas neiznāca, kā iepriekš plānots, bet tas bija labāk, nekā pārcelt mācības uz jūniju, jūliju. 

Ieguvējas bija skolas, kuras jau sākumā izlēma par mācību procesa norisi kādā noteiktā veidā un to nemainīja laika gaitā. Izrādījās, ka mūsu skolēnu datorprasmes ir pietiekami labā līmenī. Starp citu, Latvijas Saeimai pārejot uz e-saeimu, daudzi deputāti izteicās, ka viņi tam neesot gatavi, trūkstot vajadzīgo iemaņu. Tas droši vien ir sarežģītāk nekā ziņu un sludinājumu lasīšana internetā.

Tagad dzirdamas lepnas runas, ka attālinātā mācīšanās veicinājusi pāreju uz jauno, kompetencēs balstīto izglītību. Jā, bērniem pašiem bija jāplāno savs laiks, jāspēj sevi motivēt. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru