Sirdsmieru atļaujas tikai katrs trešais

8.Novembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā statistika, tikai apmēram 33% potenciālo auto pircēju, plānojot lietota auto iegādi, galveno uzmanību pievērš iekārotā transporta līdzekļa iepriekšējai dzīvei. Ņemot vērā, ka lielākajai daļai Latvijas mājsaimniecību pieder automobiļi, kas ir vecāki par pieciem gadiem, kā arī to, ka daļa, īpaši no Vācijas un Francijas tirgotāju ievestie lietotie auto, ir pēc nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem, ir pamats nopietnām bažām, ka šādi spēkrati var sagādāt nepatīkamus pārsteigumus saviem jaunajiem īpašniekiem.

Te nu prasās piemērs no manas paša pieredzes. Savulaik, tas bija vēl 20. gadsimta pēdējā desmitgadē, kad gaisā tikai virmoja doma iegādāties savu pirmo privāto auto, sanāca biežāk braukāt uz galvaspilsētu, kur lietoto auto plačos ar kāru aci tika aplūkoti visi tie automobiļi, kuri iekļāvās šim mērķim atvēlētajā krietni vien pieticīgajā ģimenes budžeta sadaļā. Tā nu vienā pusdienlaikā lielajā Maskavas ielas stāvlaukumā, kur savus automobiļus piedāvāja kāds pusducis dažādu firmu, man, toreiz vēl pilnīgam nejēgam auto izvēles lietās vispār, nemaz jau nerunājot par ļoti specifisko second hand spēkratu sadaļu, iekrita acīs tintes zila Opel Vectra. Ja nemaldos, tas bija hečbeks, tāds kārtīgi notūnēts zems vāģis ar lietajiem diskiem uz zema profila riepām... Nu, konfekte nepieredzējušam muļķim, kurš auto izvēlē uzticas tikai savām acīm!

SMUKULĪTIS. Jau pavisam glīts tas pats ķiršsarkanais golfiņš ar lepniem lietajiem diskiem pēc kvalitatīva remonta. Un tā iepriekšējā dzīve, protams, bijusi pilnīgi sterila: kā smejies – viens iepriekšējais saimnieks Vācijā un tas pats mācītājs... Foto no kampaņas Saki NĒ nepārbaudītam auto! izstādes


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru