Simjūda tirgū priecēja «Livonijas kulinārais ceļš»

- 16.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nesen notikušajā Simjūda tirgū Valmierā pie Hanzas sienas ikvienu priecēja vienotā stilā noformētās gardēžu ceļa «Livonijas garša» viesmīlības pieturvietu saimnieku tirdzniecības vietas.

Kā jau pirms populārā tirgus medijus informēja Vidzemes plānošanas reģiona projekta «Livonijas kulinārais ceļš» speciāliste Zane Kaķe, tad tirgotāji šajā improvizētajā, tikai viņiem atvēlētajā un labiekārtotajā ieliņā tik tiešām bija īpaši kuplā skaitā.  Tas tādēļ, ka šoruden tika noslēgts divus gadus ilgušais svētku, festivālu un kulināro meistarklašu cikls, kas Vidzemē un Dienvidigaunijā daudzināja Latvijas un Igaunijas tūrisma zīmolu ar senatnīgo nosaukumu «Livonijas garša».

Atdzīvinot kādreizējo viduslaiku tirgus tradīciju, īpaši izveidotā zonā par spīti lietus un vējā brāzmām ar bagātīgu un daudzveidīgu preču klāstu bija sastopami gardēžu tūrisma ceļa «Livonijas garša» tirgotāji no Rūjienas,  Naukšēnu, Kocēnu, Burtnieku, Limbažu, Smiltenes, Raunas, Līgatnes un vēl citiem tuviem un tāliem novadiem.

Vakar un šodien  Zemkopības ministrijas speciālisti Valmierā piedalās projekta «Livonijas kulinārais ceļš» vadības komitejas sanāksmē, kurā runā par šā projekta virzību un attīstību, kā arī par zīmola «Livonijas garša»stiprināšanu iekšējā un ārējā tirgū.

PAŠIEM SAVA TIRGUS ZONA.  Tā izskatījās Simjūdā – «Livonijas kulinārā ceļa»  pieturvietu saimnieku tirdzniecībai improvizētajā ieliņā pie Hanzas sienas. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru