Simjūda gadatirgus - 12. oktobrī

- 3.Oktobris, 2013
Ekonomika
Portālā

Sestdien, 12.oktobrī, no plkst.9.00 līdz 16.00 Valmieras Rātslaukumā un pilsdrupu teritorijā norisināsies tradicionālais Simjūda gadatirgus, kas vēsturiski ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas un kurā iespējams sarūpēt visdažādākā veida produkciju. Šobrīd pieteikušies vairāk nekā 200 tirgotāji, amatnieki un mājražotāji, kas pārstāv visus četrus Latvijas reģionus, kā arī Lietuvu un Igauniju.

Lai turpinātu tradīciju – ļaut sarūpēt ļaudīm pilnus gaņģus ar ziemas krājumiem, tirgotāji piedāvās ļoti daudzveidīgu produkciju: siltus adījumus, tamborējumus un kažokādas, tautas tērpus un to aksesuārus, rotaslietas, dažādus virtuves darba rīkus, kas uzrunās ikvienu kārtīgu saimnieci, stādus, rudens augļus, ogas un dārzeņus, medu, piparkūkas, žāvētas zivis, maizi, keramikas un ādas izstrādājumus, pinumus un daudz ko citu. Amatnieku darinājumi aptvers laika periodu, sākot no viduslaikiem līdz mūsdienām, lai ikviens tirgus apmeklētājs atrastu sev vispiemērotāko produktu.

Tirgus ir vieta, kur ne tikai iepirkties un satikties ar paziņām, bet arī lustīgi pavadītu laiku, tāpēc par jautru un muzikālu atmosfēru būs parūpējušies dažādi muzikanti un deju kolektīvi no Valmieras, tuvākās apkārtnes, kā arī Rīgas, piedāvājot senus dančus un ziņģes. Simjūda gadatirgū uzstāsies vokālās studijas „Smaidiņi” un „Notiņas”, pūtēju orķestris „Signāls”, tautas deju kopa „Liesmiņa”, modes un stila studija „Kira”, deju kolektīvs „Auda”, tautas mūzikas kapela „Abulmalas burlakas” un Valmieras Jaunatnes centra „Vinda” Estrādes vokālā studija. Tāpat būs padomāts par aizraujošām atrakcijām bērniem, lai izlustēties pagūst ikviens tirgus dalībnieks.

Simjūda tirgus Valmierā norisinās kopš 1996.gada. Tāpat kā viduslaikos, arī šobrīd tā atrašanās vieta ir pie baznīcas, un tas kalpo kā sagatavošanās garajam ziemas periodam.

Tirgotāji aicināti pieteikties pa tālruni 64224770 vai 26179044.

Komentāri
Pievienot komentāru