Silti mīļa kopā būšana

- 19.Decembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā var teikt par 16. decembrī Rūjienā notikušo zemnieku, mājražotāju un amatnieku Ziemassvētku tirdziņu. Tam viesmīlīgi siltas telpas un visu tirdzniecībai nepieciešamo infrastruktūru piedāvāja Rūjienas kultūras centrs. Dzīvība kūsāja: gan kultūras nama foajē un lielajā zālē, gan arī uz skatuves, kur vietējie amatierkolektīvi ar priekšnesumiem priecēja tirdziņa dalībniekus. Tirgū svētku galdam tika piedāvāta mājās cepta maize, veselīgi produkti no ķirbjiem, smiltsērkšķiem, dārza un meža ogām, mājas vīns, bet svētku dāvanām — adījumi, tamborējumi, izšuvumi, ādas un koka darinājumi, bišu vaska un parafīna sveces, vēl citas vērtīgas lietas.

Pasākuma organizatori bija padomājuši arī par radošajām darbnīcām mazākajiem tirdziņa apmeklētājiem — Rūjienas vidusskolas skolotāju Evas Engeres un Daces Ķīkules vadībā bērni mācījās gatavot dažādus Ziemassvētku rotājumus. Ja trūka ideju, tās varēja pašpikot pie vairākiem Rūjienas amatniekiem, jo, piemēram, populārās tautas tērpu audējas Vijas Rulles produkcijas klāstā šoreiz netrūka arī no dzīvespriecīgi daudzkrāsainiem dzīpariem gatavotu eglīšu vai telpu dekoru, savukārt vietējā rotu meistare Loreta Saulīte bija grezni apģērbusi veikalos pieejamās eglīšu bumbas, bet Elita Ozola no Naukšēniem pārsteidza ar filcētiem sarkankrūtīšiem. Pasākuma organizatori bija gādājuši arī par to, lai svētku sajūtu varētu vairot, apsēžoties pie galdiņiem un malkojot tēju vai izbaudot stipru kafiju, vai našķojoties ar Jeru pagasta mājražotājas Anitas Birkavas un viņas meitas Ilvas ceptajiem pīrāgiem un kūciņām. Lielā speciāli šim tirdziņam ceptā mājas torte pazuda pa gabaliņam vien! Siltā, mājīgā atmosfēra mudināja nesteigties un ļauties kopā būšanai.

NĀKOTNE. Pārliecinoši sevi Rūjienas Ziemassvētku tirgū apliecināja daļa no Rūjienas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru