Silta pleca sajūta

- 22.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš Dod Pieci 2017 labdarības maratona, kad iedzīvotāji bija aicināti ziedot kustības izveidei, kas atbalstītu ģimenes, kuras palīdz bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, ir padarīts ļoti daudz.

Fonds «Plecs» ir atbalsts daudzām ģimenēm pilsētās un reģionos, kuras izsaka vēlmi audzināt bērnus, kas ilgāku vai īsāku laiku dzīvojuši sociālās aprūpes centros. Ģimenes nokārto audžuģimenes vai aizbildņa statusu, jau laikus kļūstot par atbalstu tiem bērniem, kas jāizņem no bioloģiskajām ģimenēm, jo tieši tur piedzīvo vardarbību, atstumtību, rūpju un mīlestības trūkumu.

Darīt jēgpilno  Nepilnu divu gadu laikā ir izveidota zinoša «Pleca» komanda, kas uzklausa vecākus telefoniski, meklē problēmu risinājumus. Tāpat fonda cilvēki organizējuši virkni dažādu pasākumu, lai iepriecinātu audžuvecākus, lai bērni, kas meklē savu jauno un mīlošo ģimeni, to satiktu neformālā gaisotnē, tiekoties kādā dabas parkā vai viesu namā, kopā sportojot, rotaļājoties, cepot pankūkas. «Plecs» organizē izglītojošas nodarbības katrai topošajai un jaunajai ģimenei, rīko sarunu un diskusiju vakarus, kuros iespējams dalīties pieredzē. «Plecs» izveidojis mentorprogrammu, piesaistot pieredzējušus audžuvecākus citu audžuvecāku atbalstam. Un fonds ar cilvēkiem, kas izvēlējušies palīdzēt bērniem, dalās katrā tikai šķietamā sīkumā, piemēram, dāvinot ziedotās grāmatas. «Uz sistēmu ir jāskatās no putna lidojuma. Ja Latvijā joprojām ir 700, 800 bērni, kam vajadzīgs līdzcilvēku atbalsts, tad tas nebūt nav tik sarežģīti. Te nav miljonu lielā Krievija, te varam katru šo bērnu pat apciemot,» sacīja fonda «Plecs» vadītāja Inga Oliņa, tiekoties vienā no pasākumiem, kas notika Smiltenē. Tur neformālā gaisotnē, ciemojoties viesu namā «Kalbakas», tikās audžuģimenes, adoptētāji un bērni, kuri meklē jaunas mājas.  «Te pirmoreiz viesojāmies marta beigās – kopā cepām pankūkas, kūlām sviestu, gājām pie mājdzīvniekiem un rotaļājāmies, bet galvenais – drīz pēc pasākuma pirmsadopcijas aprūpē nonāca brālītis un māsiņa. Tā ka mums ir objektīvs pamats domāt – šī ir laimīga vieta, kurā vērts atgriezties,» pauda «Pleca» komanda, būdami pārliecināti, ka arī pēc tikšanās valsts svētku mēnesī kāds bērns noteikti atradīs savus adoptētājus.

BĒRNU ĀRPUSĢIMENES APRŪPES IESTĀDĒS ir kļuvis mazāk. Fonds «Plecs» ir viens no atbalsta punktiem, kur sapratni jūt audžuvecāki, kas uzņēmušies rūpes par bērniem, kam jāpalīdz izaugt laimīgiem. Foto ilustratīva nozīme


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru