Sīkstulīgu pircēju leiputrija

- 8.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Spriežot pēc vietējo – un par tādiem jau pircēju prātos kļuvušo – tirgotāju gadiem ilgās baidīšanas, vakar mums iestājās bībeliskā pastardiena, vikingu Ragnaroks, patiesās maiju kalendāra beigas vai kāds cits pasaules gala variants.

Savukārt, spriežot pēc šķebeni saldenās Lidl preses relīzes, bezgaumīgas kā jau visas komerc­tekstu haltūras, vakar Latvijā ir iestājusies paradīze zemes virsū vai vismaz pasaku leiputrija ar UHT piena upēm banānķīseļa krastos.

Kā redzam, nav ne šādi, ne tādi – saule lec un noriet, dzīve un joprojām ūdeņotā Gauja plūst tālāk savu ierasto gaitu, kovidskaitļi un energotarifi sitas griestos, bet politiķi cits citu vaino šajās un visās citās nelaimēs.

Troksnis, kas sacelts ap vācu tirdzniecības koncerna Lidl ilgi sludināto un paša notūļoto ienākšanu Latvijā, šķiet sīkmanīgs, mietpilsonisks, nelaikā un nevietā. (Protams, norēķinot nost dažu mediju cerību uz turpmāku reklāmnaudu.)

Mediķi sev izsludina ārkārtas stāvokli, slimnīcās gultu trūkst, bet mēs tikmēr skaidrojamies: kāpēc gan cilvēki, riskējot ar iespēju noķert vīrusu un vilšanos, ka «nekā TĀDA jau tur nav», steidz sastāties rindās pie Lidl veikaliem?

Taču aiz visām lēto banānu banalitātēm slēpjas vairāk nekā nopietns bizness, kas ar savu stratēģiju tiešām ir «iekarojis pasauli» (precīzāk, tās «garšīgāko» daļu). Lidl mātesuzņēmums Schwarz Gruppe pērnajā finanšu gadā darbojās ar 125,3 miljardus eiro lielu apgrozījumu. Lauvas tiesu tam nodrošina tieši šī diskontveikalu ķēde ar ~11200 veikaliem 28 Eiropas valstīs un ASV.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Modris Upe - 12.Oktobris, 2021 - 23:07

Valmieriešu ilgi gaidītais veikals "Lidl" atvērts! Vienīgi Lemešonoks skaudīgi bēdīgs - sīkstulīgu pircēju leiputrija, nabagu veikals, nekā tur nav!

Dainis Lemešonoks - 14.Oktobris, 2021 - 14:24

In reply to by Modris Upe

1. Es neteicu, ka tas ir nabagu veikals – pat gluži otrādi. Ne arī to, ka tur nekā nav.
2. Man gribētos cerēt, ka jaunu veikalu atvēršana nav viss, ko no dzīves gaida citi valmierieši.
3. Prieks, ka Jums prieks! Lai pilni rati, Upes kungs!

Pievienot komentāru