SIA WoodHeart – kandidāts titulam Dižprojekts 2018

- 21.Februāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par tradīciju kļuvusi Latvijas veiksmīgāko projektu dižošanās akcija Dižprojekts, ko organizē biedrība Latvijas Lauku forums (LLF) – organizācija, kas apvieno mūsu vietējās rīcības grupas, kuras saskaņā ar pašu izstrādāto Stratēģiju konkursu kārtībā piešķir ES LEADER finansējumu projektu realizēšanai. Par LEADER Dižprojektu var kļūt vietējo uzņēmēju vai iniciatīvas grupu (biedrību) projekts, kas realizēts vietējās rīcības grupas darbības teritorijā, piesaistot LEADER finansējumu no lauksaimniecības vai zivsaimniecības fonda. Dižprojekts ir teritorijas lepnums un aktīvo ļaužu darbības apliecinājums. Konkursa mērķis ir popularizēt unikālas, reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas realizēšanos dzīvē. Konkursa laikā galvenais ir nevis projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai. Dižprojekta balva tiks piešķirta pēc vietējo rīcības grupu vērtējuma.

Biedrība No Salacas līdz Rūjai akcijai Dižprojekts 2018 izvirzījusi SIA WoodHeart projektu Logu un dizaina mēbeļu ražotnes izveide Burtnieku novadā. Gados jauno Burtnieku novada uzņēmēju Tāli Grinbergu varam raksturot vienā vārdā – lietaskoks! Viņa dibinātais un vadītais uzņēmums SIA WoodHeart pagājušā gada aprīlī veiksmīgi realizēja pirmo LEADER projektu. Jaunā uzņēmuma dzimšanas diena ir 2018. gada 7. februāris. Par uzņēmuma nišas produktu tika izvēlēta logu un dizaina mēbeļu ražošana. Uzņēmums tika nosaukts par WoodHeart – koka sirds. Tas raksturo uzņēmēja spēju saskatīt koka unikālo, dabas radīto skaistumu un, pievienojot savu darbu, radošumu un prasmi, izgatavot vērtīgas lietas. Lai uzņēmums varētu uzsākt ražošanu ar pietiekamu jaudu un konkurētspēju, tika nolemts startēt LEADER projektu konkursā. Iegūtais finansējums nodrošināja jaunā uzņēmuma sekmīgu attīstību un iespēju sasniegt ambiciozus mērķus: uzņēmumā ražot kvalitatīvus un augstvērtīgus koksnes izstrādājumus gan eksportam, gan vietējam tirgum pēc individuāliem pasūtījumiem. Projekta ietvaros tika iegādāti darbgaldi un precīzās kokapstrādes iekārtas – taisnošanas ēvelmašīna SCM F41S, biezumapstrādes ēvelmašīna Minimax S52 ES, universālais ripzāģis Nova SI400 EP, frēzmašīna Nova TF 110 ar padeves mehānismu, kā arī logu frēžu komplekts un  divmaisīgs skaidu nosūcējs.

Tika uzņemts temps attīstībai, tāpēc Tālis iesniedza savu otru projektu «SIA WoodHeart produktu un pakalpojumu attīstīšana, kā arī ražošanas procesā radušos atkritumproduktu pārstrāde un racionāla izmantošana» un šobrīd to arī ir veiksmīgi realizējis. Projekta ietvaros tika iegādāts kokapstrādes iekārtu komplekts: Coral Eurofilter 250/P komplektā ar automātisko liesmu detektora sistēmu ar uguns nodzēsēja sistēmu, Falach50 skaidu briketēšanas iekārta un SCM Olimpic K100 maliņu aplīmēšanas iekārta, lai nodrošinātu uzņēmuma tālāku attīstību, ražojot augstas kvalitātes izstrādājumus, un būtiski uzlabojot darba vidi, samazinot trokšņa līmeni ražotnē un kļūstot par videi draudzīgu uzņēmumu, kas rūpējas par ražošanas atlikumu – skaidu – tālāku pārstrādi un racionālu izmantošanu. Pašlaik uzņēmumā tiek ražoti koka logi ar augstu siltumnoturību, kā arī koka logi ar alumīnija uzlikām no ārpuses. Bez tam uzņēmumā ražo dizaina mēbeles, kāpnes, ārdurvis, kā arī citus izstrādājumus pēc individuāliem pasūtījumiem. Visu projektā iegādāto iekārtu noslodze ir 99%, uzņēmumā WoodHeart šobrīd strādā 14 cilvēki.

Lai vairāk mums LIETASKOKU!

DRAUDZĪGĀ PULCIŅĀ. Tik kupls, gandrīz pilnā sastāvā, otrdien rīta pusē Tāļa Grinberga kabinetā sapulcējās WoodHeart nelielais, taču sparīgais kolektīvs. Lielais vieninieks uzņēmuma īpašnieka rokās šoreiz nav norāde uz pirmo vietu Dižprojektā 2018, par to vēl lemt žūrijai, bet gan ir nule aizvadītās WoodHeart pirmā darbības gada jubilejas svinību atribūts. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru