SIA Valmieras ūdens: aizvadīts labs gads

18.Decembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Gadam izskanot, īstais laiks paraudzīties, kāds tas bijis Valmieras pašvaldības lielākajā pakalpojumu sniegšanas uzņēmumā – SIA Valmieras ūdens. Pagājušajā piektdienā uz Liesmas jautājumiem atbildēja četri zinīgi Valmieras ūdens vīri – uzņēmuma valdes priekšsēdis Indulis Frišfelds, Attīstības daļas vadītājs Nauris Kalniņš, Siltumtīklu daļas vadītājs Jevgēņijs Tihonovs un Klientu daļas vadītājs Dagnis Muižnieks.

Jaunā apkures sezona atnākusi jau ar lielākiem rēķiniem valmieriešiem – centrālās apkures lietotājiem. Atkārtosim vēlreiz – kāpēc un par cik?

Jevgēņijs Tihonovs: Jau no šī gada 1. septembra sabiedrisko pakalpojumu regulators apstiprinājis jauno apkures tarifu – 62,08 eiro par 1 megavatstundu. Pret iepriekšējo tarifu pieaugums ir tikai 0,6%. Tas notika sakarā ar siltuma ražotāju tarifu paaugstinājumu – savus tarifus pacēla gan Valmieras enerģija, gan nedaudz arī Valmieras piens. Mēs paši pagaidām apkures tarifu paaugstinājumu neplānojam, arī Valmieras enerģijai, cik man zināms, tādu plānu nav.

Vai pašlaik var jau kaut ko spriest par abu jauno namu energoefektivitāti no siltuma patēriņa viedokļa?

J.T.: Varu pateikt vien tik daudz, ka faktiskais patēriņš salīdzinājumā ar tur esošās lokālās katlumājas projektēto slodzi ir ļoti mazs, tad nu sanāk, ka siltums tiek tērēts ļoti efektīvi. Katrā ziņā 1 megavata jaudas gāzes katlumāja tur pagaidām noslogota  zem 30%. Bet pagaidām jau arī nekādi mīnusi ārā nav bijuši.

Nemaz nav tik tālu laiks, kad sāksies jaunās katlumājas celtniecība pie Matīšu šosejas Dakstiņu ielā. Netieši, taču tas ietekmēs arī Valmieras ūdens ikdienu...

Indulis Frišfelds: Mums nākamgad viens no galvenajiem uzdevumiem un lielākajiem objektiem ir siltumtrases būvniecība pa Beātes un Dakstiņu ielu. Sākot no SIA Lapa Valmieras tipogrāfijas ēku kompleksa līdz Beātes ielas 25. namam pa Beātes ielu, tālāk cauri pagalmiem uz Limbažu ielu, to šķērsojot, un tad uz jauno katlumāju Dakstiņu ielā. Objekts ir ļoti sarežģīts. Būvnieks pagaidām vēl nav zināms, taču darbi tiks uzsākti pavasarī pēc iespējas ātrāk. Šim projektam ir piesaistīts Eiropas līdzfinansējums – apmēram 26%, kopējās projekta izmaksas plānotas virs miljona eiro.

J.T.: Mums jāizbūvē jauna siltumtrase apmēram 1,4 kilometru garumā un jāpievienojas arī pie esošajiem tīkliem. Jābrīdina iedzīvotāji, ka darbu zonā – Beātes ielas, Annas ielas kvartālos – ilgāku laiku būs atslēgta siltā ūdens padeve.

SEN GAIDĪTA. Kanalizācijas sūknētava Ziedu gravā ir ne tikai funkcionāla, bet izveidota arī kā glīts vides objekts.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru