SIA Plastik iekaro Mežaparku

24.Jūlijs, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Vasara ir pats karstākais darbs laiks būvniekiem. Nekāds izņēmums nav arī Valmieras būvfirma SIA Plastik. Nupat pirmie īrnieki svinēs jurģus Plastik celtajā Valmierā pirmajā jaunbūvētajā īres namā Mālu ielā 1, ko firma būvēja ar saviem spēkiem, nesen pabeigta renovācija daudzdzīvokļu namam Stacijas ielā 14 pie krustojuma ar Nākotnes ielu. Tagad Plastik kā ģenerāluzņēmējs strādā vēl vienā renovācijas projektā Valmierā — Georga Apiņa ielā 14, kur piecstāvu daudzdzīvokļu nams, tikko sākušies renovācijas darbi vēl vienā daudzdzīvokļu namā pilsētā — Beātes ielā 13. Šoreiz vairāk arī par Plastik dalību pavisam ambiciozā projektā Rīgā — īpašumu attīstītāja SIA Domuss būvētajās Mežaparka rezidencēs. Sīkāk Liesmai visu stāsta SIA Plastik valdes priekšsēdētājs OSKARS BĪRIŅŠ.

Bez jau pieminētajiem objektiem Valmierā kur vēl Plastik šobrīd strādā?

Vēl renovējam divas mājas Valkā — Stendera ielā un Merķeļa ielā 15.

Tie taču ļoti nopietni apjomi Vidzemē vien, cik tur cilvēku iesaistīts?

Daudz. Gribu uzsvērt, ka Plastik šobrīd ir pārgājis lielākoties ģenerāluzņēmēja statusā, tāpēc šajos renovāciju objektos slēdzam līgumus ar apakšuzņēmējiem: viens liek logus, otrs maina jumtu, trešais taisa santehniku. Tieši tā notiek, piemēram, Georga Apiņa ielā 14. Mūsu firmai ir ļoti laba sadarbība ar Valmieras Namsaimnieku, regulāri piedalāmies un bieži arī uzvaram viņu iepirkumu konkursos. Viņi labprāt redz Plastik kā ģenerāluzņēmēju savos objektos. Uzskatām mūsu uzņēmumu par nozares līderi ēku renovācijā — ne tikai Vidzemē, bet arī visā Latvijā. Lielajos iepirkumu konkursos parasti vispār piedalās tikai divas firmas, kuras var kvalificēties uz tik ievērojamiem darbu apjomiem, un viena no tām ir Plastik.

Nu, tas ir braši teikts! Kāds varbūt aiz stūra par to pat pavīpsnās... Cik mājas Valmierā Plastik jau nosiltinājis?

Kopā Vidzemē, ieskaitot Rūjienu, Skaņkalni, Valmieru, Cēsis, Priekuļus, Valku, būs vairāk nekā divdesmit mājas. Pašlaik esam pabeiguši renovēt divas mājas Rīgā un šobrīd strādājam Salaspilī, kur renovējam vislielāko daudzdzīvokļu māju Latvijā — astoņu korpusu ēku Daugavas ielā 2. Projekta vērtība ir 1,7 miljoni eiro, darbu izpildes termiņš ir septiņi mēneši. Vēl Rīgā esam vinnējuši renovācijas konkursos trijiem mazākiem daudzdzīvokļu namiem.

Lielas pārvērtības notikušas, kopš iepriekšējo reizi runājām par uzņēmumu. Toreiz — pirms kādiem septiņiem astoņiem gadiem — SIA Plastik bija tikko ienākusi būvniecības apritē...

Pa šo laiku pamainījies arī SIA akcionāru sastāvs, taču tas ir normāli šādos uzņēmumos. Šobrīd esam četri līdzīpašnieki.

Pārsteidz Plastik vēriens. Katrs šāds konkurss taču saistīts ar pamatīgu tehniskās dokumentācijas blāķi, ar precīziem aprēķiniem un visu pārējo. Kurš to dara?

Jā, tur strādā vesels kantoris! Plastik Valmieras birojs vien ir ap divdesmit cilvēku: grāmatveži, lietveži, tāmētāji, projektu vadītāji... Mums ir arī sava struktūrvienība Rīgā. Šodien SIA Plastik ir darba devējs vairāk nekā simt cilvēkiem, nerēķinot apakšuzņēmējus objektos.

VALMIERIETIS GALVASPILSĒTĀ. SIA Plastik valdes priekšsēdētājs Oskars Bīriņš Mežaparka rezidenču būvlaukumā Rīgā. Kaspara Filipa Dobrovoļska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru