Sezona atklāta veiksmīgi

- 22.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdienas pēcpusdienā Valmieras Kultūras centrā pulcējās tautisko deju cienītāji, lai noskatītos tradicionālo sadancošanās koncertu Mēs – 3, Jūs – 3, kuru organizē Valmieras Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs Agrā rūsa, trīs vietējām deju kopām piepulcinot kolektīvus no citiem Latvijas novadiem.

Kamēr apmeklētāji ieņēma savas vietas skatītāju rindās, publiku izklaidēja info ziņu lente ar interesantiem faktiem no pasākuma vēstures: pirmo reizi koncerts šādā formātā notika 2009. gadā, un šogad tiekamies jau astoto reizi. Nemainīgi koncertā piedalās kamerkoris Kaķi un koncerta rīkotāji VPDK Agrā rūsa. Kopš 2009. gada izdejotas 172 dejas un izdziedātas 45 dziesmas, no tām 13 cittautu dejas un 12 dejas Kaķu dzīvajā pavadījumā. Pa šiem 10 gadiem iepazīti 26 dažādi deju kolektīvi, tālāko ceļu līdz šim mērojuši viesi no Lietuvas. Koncerta dalībnieki ieradušies trīs autobusos un 28 vieglajās automašīnās. Izdevumi par transportu sastāda EUR 391,25, un tie netiek kompensēti.

Sestdienas deju uzvedumā tika pieteikti VPDK Agrā rūsa (Valmiera, vadītāja Baiba Ķirse), TDA Gauja (Valmiera, Evita Kaķīte-Brasa), VPDK Dzieti (Brenguļi, Sandra Jansone), Godi (Ikšķile, Gatis Neimanis), Artava (Rīga, Ilze Zosāre) un Dūka (Sigulda, Ieva Roķe), kopā 159 dejotāji un, kā bija aplēsuši koncerta rīkotāji, tika izdejotas 19 dejas, 3245 deju soļi, 1846 palēcieni, 228 ietupieni, fiksēti 139 aptvērieni ar sānis sadotām rokām, 99 brunču vēzieni simtiem kvēlu acu skatienu krustugunīs. Koncerta dalībnieki tika brīdināti, ka skatītāju vidū, iespējams, ir Privātās Dzīves korespondenti, tāpēc jābūt vērīgiem un jāsmaida, pat ja pašiem šķiet, ka neviens uz jums neskatās, bet īpaši mīlīga bija izdevusies atvainošanās – ja kaut ko arī sajauksim, neuztrauksimies, jo paturam prātā, ka ir taču arī Rīgas Dinamo, un viņus rāda TV. Mums par to nemaksā, taču īsta māksla izdzīvo visos laikos. Dodot gūtais – neatņemams. Izbaudiet!

Tādā humorpilnā gaisotnē koncertu ievadīja Ingas Zirnes kamerkora Kaķi enerģiski apdziedātā kolektīvu parāde uz skatuves, bet īstā programma sākās ar Es mācēju danci vest VPDK Agrā rūsa sniegumā. Kad katra dejotāju kopa bija atrādījusi savu pirmo priekšnesumu, atkal vārds tika dots Kaķiem, lai dejotāji varētu sagatavoties nākamajiem iznācieniem publikas priekšā. Otrā perioda kulminācija – Latgaliešu dancis TDA Gauja izpildījumā, bet trešajā daļā dejotāji uzņēma arvien jestrāku tempu, koncertu noslēdzot ar Agrās rūsas izdejoto Raimonda Paula melodiju Labi dzīvojam Aijas Baumanes horeogrāfijā.

«Manuprāt, deju sezonu Valmierā atklājām ļoti veiksmīgi,» vakar sazvanīta, atzina VPDK Agrā rūsa vadītāja Baiba Ķirse, atklājot, ka pēc mēneša Agrā rūsa dosies iekarot Siguldas Devonu, kur paredzēts liels koncerts ar desmit kolektīvu līdzdalību.

Rīkotāji teic lielu PALDIES koncerta radošajai un tehniskajai komandai: Gitai Krūklei, Santai Tanenbergai, Solvitai Bitmanei, Egilam Krūzenbergam, Armandam Trambickim, Gatim Priedniekam-Melnacim, Rihardam Želneronokam, Valmieras Kultūras centram un visiem Agrās rūsas čaklajiem rūķiem.

UZ SKATUVES koncertā Mēs – 3, Jūs – 3 Brenguļu VPDK Dzieti. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru