Septiņas dienas un sešas naktis jeb Naukšēni Ziemassvētku tirdziņā Borgholchauzenā

- 20.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

7 dienas un 6 naktis – tā saucas populārā Holivudas filma ar Harisonu Fordu un Anni Hechi galvenajās lomās, un tā sākas ar minihelikoptera avāriju nekurienē un tālākiem elpu aizraujošiem piedzīvojumiem visas filmas garumā. Šīs asociācijas ir pirmās, kas nāk prātā 5. decembra rītā, uzsākot ceļu uz Ziemassvētku tirdziņu Borgholchauzenā Vācijā un saskaitot tur pavadāmās 7 dienas un 6 naktis, tādēļ ar pietāti un bijību tiek noskaitīti stiprie vārdi, lai viss, viss izdotos.

Mūsu novada sadraudzības pašvaldībā Borgholchauzenā Ziemassvētku tirdziņš notiek 43. reizi, bet naukšēnieši tajā piedalās nu jau trešo gadu.

Busiņš, piekrauts pilns ar 35 vietējo mājražotāju precēm, 5. decembra rītā uzsāk 1870 km garo braucienu uz tālo Borgholchauzenu. Ceļš ir garš, un to īsinām sarunās par veicamajiem darbiem, un tos arī darām – griežam un pielabojam preču cenu zīmes, info lapas, pārskatām iepakojumus un plānojam katru no gaidāmajām dienām. Dažas nakts stundas miegam tiek aizvadītas Polijā, un 6. decembra pēcpusdienā jau sasniedzam galamērķi. Protams, esam gaidīti un vakarā jau pulcējamies Borgholchauzenas – Naukšēnu draugu kopas organizētajā zirņu zupas ēšanā tās vadītājas Regīnas Hartlāges mājās. Kopā esam ap divdesmit, vedam sarunas, informējam par jaunāko Naukšēnos un saņemam daudz laba novēlējumus, lai turpmākās dienas būtu veiksmīgas un jaukiem iespaidiem bagātas.

Aust nākamās dienas rīts. Vietējās pašvaldības apmaksātajā viesnīciņā baudām dāsnas brokastis un pēc brītiņa jau, darba kombinezonos, zābakos un lietusmēteļos tērpušies, steidzam uz savu tirgus vietu, jo jāsāk uzkrāmēšanās, un darba ir daudz. Un tā turpmāko piecu stundu garumā Borgholchauzenā vecpilsētas sirdī tieši pretī baznīcai top krāsains un rakstains stends ar Ziemassvētku gaismiņām, sudraba saktu un Naukšēnu jostu rotāts – gaišs un iedvesmojošs. Tajā raugoties, raibs metas gar acīm, jo pārdodamā ir daudz – zeķes, cimdi, šalles un citi adījumi, šūtas, adītas un tamborētas rotaļlietas un rotaslietas, apsveikumu kartītes, vaska sveces, eko kosmētika, visnevisāda medus produkcija, ievārījumi, eļļas, pelēkie zirņi un rupjmaize, piparkūku mīkla un piparkūkas, sīrupi un mājās gatavoti mašmelovi, Naukšēnu vīni un dzērvenes visādos cukuros, garšaugu etiķi un pat dažādu garšu sāls – savi astoņi veidi. Un vēl, un vēl.

PIE NAUKŠĒNU STENDA. Naukšēnu un Borgholchauzenas pārstāvji Agnese Auniņa-Linmeijere (no kreisās), Jānis Zuments, Aiga Stiere, Sandra Kobuša, Dirks Spekmans, Regīna Hartlāge un Angela Tubbesinga Borgholchauzenas Ziemassvētku tirdziņā.

Komentāri
Pievienot komentāru