«Sazvērestības teorija» skaidro informācijas jomu

- 29.Jūnijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas docente Solvita Denisa-Liepniece laidusi klajā bērnu grāmatu «Sazvērestības teorija».

Grāmata tapusi, lai palīdzētu vecākiem sarunāties ar mazajiem lasītājiem par to, kā rodas baumas, maldi, bailes un panika, kā tam visam neļauties, to atpazīt un stāties pretī. 

Kā stāsta grāmatas autore Solvita Denisa-Liepniece: «Parasti es nodarbojos ar visai nopietnu pētniecību, kas saistīta ar informācijas manipulēšanu un sabiedrības noturību. Izstrādājot savus pētījumus, bieži vien es iedomājos, ka iespējamais lasītājs valkā uzvalku vai kostīmu, ka tas ir cilvēks ar ļoti aizņemtu darba kārtību. Tāpēc mans uzdevums ir sarežģītas lietas izstāstīt viegli saprotamā un koncentrētā veidā. Šoreiz es iedomājos savu lasītāju ar tikpat ļoti aizņemtu dienu – skola vai bērnudārzs, sporta nodarbības, varbūt arī keramikas pulciņš. Tāpēc šo grāmatu sanāks lasīt pa ceļam uz pulciņu vai varbūt arī mājās ar ģimeni. Lasītājiem, kuri ikdienā nēsā kreklus ar zaķīšiem vai kleitas ar zvaigznītēm, arī ir svarīgi zināt par manipulēšanu informācijas jomā. Svarīgi zināt par to, kā izvairīties no informācijas apstrādes lamatām. Abas auditorijas ir svarīgas! Šī grāmata dod iespēju to darīt agrā vecumā.»

LAMATAS rada arī baumas un maldi, kas dzīvo informatīvajā telpā. Kā informāciju gudri atlasīt, ģimenēm ar bērniem skaidro Solvita Denisa-Liepniece (no kreisās) un grāmatas ilustratore Marina Heniņa. Foto no Vidzemes Augstskolas


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru