Savējie un svešie kāpostlapu skrubinātāji

- 19.Decembris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Pēdējās dienās jaunās valdības veidošanu ir aizēnojis iespējamās korupcijas skandāls Latvijas galvaspilsētas pašvaldības uzņēmumā «Rīgas satiksme». Pastāv aizdomas, ka virkne augsta ranga uzņēmuma darbinieku, iespējams, nodrošinājušies ar politisko aizmuguri, visai rafinēti korumpējušies uz transportlīdzekļu iepirkuma rēķina.

Skandāls pašsaprotami un nekavējoties pārceļoja uz politisko vidi, un aktuāls ir kļuvis jautājums par Rīgas domes iespējamo atlaišanu un jaunu vēlēšanu sarīkošanu, kas tiek gatavots skatīšanai Saeimā. Cik noprotams, vairākums partiju pret Rīgas pašvaldības deputātu izdzenāšanu attiecas ar entuziasmu, un Saeima varētu arī nobalsot par domes atlaišanu, tomēr tajā pašā laikā pastāv nopietnas aizdomas, ka domes atlaišana pēc tam radīs nebeidzamas problēmas pašiem tās atlaidējiem.

Šāda lēmuma pieņemšanai ir nepieciešams nopietns juridiskais pamatojums, kāda šobrīd nav. No juridiskā viedokļa ir tikai aizdomas, bet par to, vai amatpersonas paklusām ņēmušas kukuļus, ir jālemj tiesai. Kamēr nav tiesas lēmuma, ka aizdomās turamie tiešām ir kukuļņēmēji un korumpanti, juridiski pamatot domes atlaišanu ir problemātiski.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru