Saulgriežu laika atskaņas

- 6.Jūlijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Vasaras Saulgriežu laiks... Laiks, kad reibina nez no kurienes pār labības laukiem vēja nesta jasmīnu smarža... laiks, kad lepni piemāju dobēs gozējas peoniju ceri un īrisu bārdas, sacenšoties krāšņumā... laiks, kad uz mutes kūst pirmās zemenes... laiks, kad gada īsākajās naktīs un garākajās dienās latvietis izsenis piedzīvojis kopību – ar dabu, ar senčiem, ar apkārtējiem, pats ar sevi...

Kāds šis laiks šogad ir Ķoņos un Naukšēnos? Šķiet, ka šejieniešiem, kuri jau tā ikdienas lauksaimnieku darbībā dzīvo dabas ritmos, šovasar, ņemot vērā ilgstošos ierobežojumus, īpaši spēcīgi gribas just veselumu un vienotību ar citiem. Un cilvēka būtība ir radošums, tāpēc šie veidi tiek atrasti.

Samīļot Latviju kopīgā skrējienā

Visapkārt gaisma ausa,

Vidū Saule ritināja.

Visapkārt zelta josta,

Vidū mana Tēvuzeme.

Ar šādu moto jau otro gadu, sadarbojoties biedrībai 1836, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar 16. jūniju, norisinājās lāpu skrējiens Gaismas ceļš 2021 četru dienu garumā. Pamatdoma – skrējiena dalībnieki veic distanci, nesot lāpas, komandām pa posmiem nododot tās viena otrai, izgaismojot Latvijas pierobežu, radot Gaismas un Mīlestības ceļu, kas simboliski apskauj mūsu valsti Saulgriežu laikā. 16. jūnijā no Kolkas skrējēji ceļā devās apkārt Latvijai divos virzieno, ar komandu nosaukumiem Dienvidrietenis un Ziemeļaustrenis, skrējienā ne tikai simboliski nesot Gaismu sevī, bet nododot apdzīvotajās vietās stafeti tālāk, tā apliecinot Latvijas veselumu, arī to, ka ikvienā pat no mūsu zemes mazākajām vietām ir cilvēki, kas ar savu apņēmību un varēšanu var iedvesmot citus un dalīties Gaismā, neatkarīgi no apkārt valdošajām situācijām.

JĀNIS JĀNIM nodod gaismas stafeti. Kadrija Mičule, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru