Satiksmes ministrs informē

- 10.Decembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Pavisam negaidīti pagājušajā ceturtdienā Liesmas redakciju apciemoja satiksmes ministrs TĀLIS LINKAITS. Par viņa braucienu uz Valmieru un vēl citām Satiksmes ministrijas pārvaldītās nozares aktualitātēm īsākā un garākā laika intervālā arī šī saruna. 

Kādi ceļi jūs šodien atveduši vispirms uz Cēsīm un tagad arī uz Valmieru?

Ņemot vērā, ka no 8. decembra mainām vilcienu sarakstu un esam pagarinājuši Cēsu ekspresi līdz Valmierai, faktiski šis man ir tāds reklāmas - aģitācijas brauciens, lai aģitētu cilvēkus izmantot vilcienu. Pats gan šoreiz ar vilcienu nebraucu, bet ļoti ātri atradām logu laika grafikā, un tāpēc šoreiz atbraucu ar mašīnu.

Cik ilgs sanāks brauciens ar vilcienu no Valmieras līdz Rīgai?

No Valmieras vilciens izbrauc pl. 6.44 un Rīgā ir pl. 8.25. Tātad ceļā jāpavada stunda un 41 minūte. Tas ir labs laiks. Ekspresis pieturēs vēl tikai Lodē, Cēsīs, Siguldā un Zemitānu stacijā Rīgā. Mēs skatījāmies pēc Google kartes – ja brauc atbilstoši visiem satiksmes noteikumiem ar mašīnu, tas ir 90 un 50 kilometri stundā tur, kur tā jābrauc, tad principā vienā laikā iznāk braukt vai ar mašīnu, vai vilcienu līdz Rīgas centram. Tas ir ātrākais, ko mēs pašlaik no šīs līnijas varam izspiest!

Kad šajā posmā varam gaidīt arī kādu pavisam jaunu vilcienu?

Pašlaik mums ir skaidrība tikai par elektrovilcieniem, kas būs jauni no 2022. gada. Esmu lūdzis Pasažieru vilciena vadībai līdz šī gada beigām tikt skaidrībā, ko darām ar dīzeļvilcieniem un reģionālo satiksmi. Pēc tam sāksim visas iepirkuma procedūras. Pašlaik vēl nevaru pateikt, kad varētu būt arī kāds jauns dīzeļvilciens.

TĀLIS LINKAITS. Foto no Satiksmes ministrijas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru