Satiekoties ar suni, vairāk jūtam sevi

- 7.Janvāris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Skaists piemērs, kas notiek tepat Latvijā, Valmierā. Šādi mēs varam iedvesmoties cits no cita. Tāpēc ir vērts skaidrot vairāk, kas ir kanisterapija. Suns var sargāt māju, bet suns var būt arī bibliotēkas darbinieks. 

Tāpat ir ar cilvēkiem – esam dažādi, katram ir sava misija,» stāsta Ieva Oliņa. Studējot informācijas pārvaldību Latvijas Universitātē, viņas bakalaura darba tēma bija par nodarbībām ar kanisterapijas suņu iesaisti bibliotēkās. Darbs augsti novērtēts, un Ieva saka, ka šī ir sirdstēma. 

Ideja radās jau 2. kursā, par kanisterapiju rakstot kursadarbu. Lekcijās tika pieminēta Valmieras integrētā bibliotēka un tās pakalpojums – suņu iesaiste nodarbībās, palīdzot bērniem mācīties lasīt. «Esmu valmieriete, Valmieras bibliotēka ir mana bibliotēka. Par šādu pakalpojumu iepriekš neko nezināju, tāpēc radās interese pētīt vairāk.» Darbs tapa sadarbībā ar Ingūnu Tihomirovu un Līgu Bujani. Ingūna ir četr­kājaino lasīšanas skolotāju Martas, Billes un Nikas saimniece, viņa ir arī kinoloģe, apmācības trenere, kanisterapijas asistente un kanisterapijas suņu eksaminatore.

LASĪŠANAS SKOLOTĀJA BILLE.  Foto no Līgas Bujanes personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru