Sākusies vērienīgākā modernizācija pasta nodaļās

- 7.Novembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas Pasts sāk pasta tīkla vērienīgākā tehnoloģiskās modernizācijas projekta īstenošanu, visās pasta nodaļās ieviešot mūsdienīgas kases sistēmas, jaunus maksājumu karšu termināļus un ierīces, kas nodrošinās klientu elektronisku parakstīšanos par reģistrēto sūtījumu saņemšanu. Jauno sistēmu ieviešanas rezultātā kopējais pakalpojumu sniegšanas un datu apstrādes ātrums pasta nodaļās paātrināsies vairākkārt, vienlaikus nodrošinot to augstāku aizsardzību pret ārējiem riskiem. Kopējās investīcijas šajā modernizācijas projektā pārsniedz 2 miljonus eiro.

Kases sistēmu nomaiņa vairāk nekā 400 pasta nodaļās, ar jauno sistēmu aprīkojot 600 darbavietu, sākta šogad oktobrī, un plānots, ka pilnībā to pabeigs 2019. gada pirmajos mēnešos, paralēli instalējot arī jaunākās paaudzes maksājumu karšu termināļus un paraksta ierīces. Jaunās kases sistēmas atbilst aktuālākajam normatīvo aktu regulējumam, to veiktspēja ir aptuveni četras reizes ātrāka nekā līdz šim Latvijas Pasta nodaļās lietotajām sistēmām, un kases sistēmās izmantotas jaunākās operētājsistēmas un antivīrusu versijas. Līdzšinējās kases sistēmas Latvijas Pastā ekspluatētas kopš 2005. gada un uzskatāmas par novecojušām visās to izpausmēs.

Līdz ar kases sistēmām pasta nodaļas tiek aprīkotas arī ar maksājumu karšu termināļiem, nodrošinot tos pie vairāk nekā 500 darbavietām, kā arī visām kases sistēmām pievienojot elektroniskā paraksta ierīces, kas ļaus atteikties no papīra dokumentu izmantošanas reģistrēto sūtījumu izsniegšanas procesā.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver: «Kases sistēmu modernizācija neapšaubāmi ir lielākais un svarīgākais Latvijas Pasta attīstības projekts daudzu pēdējo gadu laikā. Tas aptver pilnīgi visas pasta nodaļas un kopumā 600 pasta operatoru darbavietu, uzlabojot pakalpojumu sniegšanas ātrumu un procesus visās nodaļās. Ar šo projektu speram būtisku soli tehnoloģisko un tehnisko risinājumu efektivizēšanai nodaļās, rezultātā sniedzot kvalitatīvāku servisu mūsu klientiem.»

Kopējās investīcijas Latvijas Pasta kases sistēmu un paraksta ierīču izveidē pārsniedz 2,1 miljonu eiro. Savukārt jaunie maksājumu karšu termināļi tiek nodrošināti sadarbībā ar akciju sabiedrību Banka Citadele.

Latvijas Pasta 2018. gada lielākie projekti saistīti ar servisa modernizāciju, vairāku funkciju nodrošināšanu pārnesot virtuālajā vidē, kā arī veidojot arvien jaunus datu savietojamības, piegādes, šķirošanas un apkalpošanas risinājumus.

PIRMIE. Rīgas 44. pasta nodaļa ir pirmā Latvijā, kur jau izvietotas jaunās kases sistēmas, ar to strādā arī šīs pasta nodaļas vadītāja Sandra Puida. Pakāpeniski jaunās iekārtas nonāks reģionos, arī Valmierā. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru