Sākas Sv. Bērtuļa Rūjienas baznīcas jumta nomaiņa

- 7.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Liesmā» jau vairākkārt esam rakstījuši par biedrības «Rūvenietis» izveidotās Baznīcas torņa komitejas veikumu Sv. Bērtuļa Rūjienas baznīcas torņa un gaiļa autentiskā atjaunošanā. Nu kārta pienākusi arī jumta nomaiņai.

Stāsta sabiedriskā labuma guvējas biedrības «Rūvenietis» priekšsēdētāja, Baznīcas torņa komitejas līdzdalībniece LĪGA SILIŅA:

«Domājot un gādājot par Rūjienas Sv. Bērtuļa baznīcas atjaunošanu tās sākotnējā izskatā, Baznīcas torņa komiteja tur iecerētos darbus jau pašā sākumā sadalīja pa etapiem, jo lieliski apzinājās, ka visu vienlaikus nespēs pacelt ne finansiāli, ne arī fiziski daudzo formalitāšu un saskaņošanu dēļ. Kad nu kopīgiem spēkiem baznīcas tornis, gailis un bumba ir atjaunoti un atrodas savās vietās, laiks pienācis arī jumta nomaiņai.

Zinot, ka valsts paredzēja piešķirt finansējumu sakrālā mantojuma saglabāšanai, torņa komiteja jau laikus griezās ar lūgumu pēc atbalsta pie Saeimas frakcijām. Sarakste diemžēl pailgi ceļoja valsts varas gaiteņos, līdz no Kultūras ministrijas saņēmām atbildi, ka torņa komiteja nav tiesīga uz šādu atbalstu, ka mums jāpanāk, lai LELB arī mūsu vēlmes iekļauj tās kopējā atbalsta pieprasījumā. LELB mūsu lūgumu tajā neiekļāva. Tad meklējām Māri Slokenbergu, kam tomēr ir vārds un ietekme arī LELB.

KĀRTĒJĀS PĀRMAIŅAS. Foto uzņēmām pirms nedēļas, kad dakstiņi tikko bija atvesti un Dievnama teritoriju pabeidza iežogot. Pašlaik Sv. Bērtuļa Rūjienas baznīcas jumta nomaiņa ir sākusies. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru