Sajūtu cilvēks

- 3.Jūlijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Par valmierieti, podnieku GATI DZĒRVI 2017. gada 16. jūnijā rakstījām Liesmā publikācijā «Dabā dvēs’li un saskaņu ar Mēness kalendāru meklējot». Ir pagājuši trīs gadi, Liesma vēlējās uzzināt, kā Gatim tagad iet ar podniecību un citiem vaļaspriekiem. Iespējams, daudzi ir redzējuši 2015. gada raidījuma Province filmu Uguns cilvēks, kurā ir stāsts par Gati. 

Gatis mūs sagaida savā darb­nīcā ar svaigu piparmētru tējas uzlējumu pašdarinātās māla krūzēs. Par to viņš pastāsta: «Manis paštaisītai krūzītei arī ir stāsts, uz tās var redzēt trīs pirkstu nospiedumu (zem osiņas). Tāpēc, ka es ģimenē esmu jaunākais, trešais tēva dēls – divi gudri, trešais mākslinieks. Izrādās, ka tas ir viens no Vidzemes senajiem rakstiem. To pats kaut kā esmu atkodis. Krūzītei ir speciāla maliņa – lūpām, ar to tu jūti, vai dzēriens nav karsts, lai, dzerot karstu dzērienu, tu to neierītu. Plānām krūzēm nav šādas maliņas, tāpēc var applaucēt muti. Krūzītes forma nevis kā daudzām citām ir paplašināta, bet gan ir sašaurināta, jo tā ilgāk satur siltumu.»

Viņa darbnīcas nosaukums ir Dzērves Ligzda, tāpat ar šādu nosaukumu var atrast Facebook lietotnē viņa lapu. «Dzērve, jo tāds ir mans uzvārds un šī ir mana pasaule – mana ligzda.»  Darbojoties podniecībā, ir jābūt izturībai, pacietībai, uzņemšanās spēkam

«Meistarklases vai kādu citu pasākumu es organizēju viens pats. Apzvanu cilvēkus, sakārtoju un sagatavoju visu tam, lai varu uzņemt ciemiņus. Esmu viss, sākot no apkopējas līdz galvenajam priekšniekam.»

Gatis šodien (30. jūnijā) devies uz veikalu basām kājām. Pa ceļam domājis par to, kas viņš ir

«Ilgi domāju, kas es tāds esmu, līdz sapratu – pieaudzis dabas bērns. Mēs visi piedzimstam kā dabas bērni. Tā bērnišķība mūsos nepaliek, ar laiku, kad pieaugam lieli, tā aiziet. Cik no jums to ir saglabājuši?!»

GATIS DZĒRVE. Atrodoties pie savas darbnīcas, rokās tur ledusskapja krūzi. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru