Saimniecības attīstības pamatā – sadarbība ar «Aloja Starkelsen»

- 6.Novembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Kad «Liesma» ieradās ciemos pie Lēdurgas pagasta uzņēmēja, bioloģisko kartupeļu audzētāja un graudkopja ZIGMĀRA LOGINA, viņa darbakārtībā bija bioloģiski audzēto kartupeļu kravu sagatavošana vešanai uz Aloju. Tā tas šajā saimniecībā ik rudeni notiek jau vairāk nekā desmit gadus. Zigmārs bija pirmais zemnieks, ko uzņēmums izvēlējās eksperimentālās sadarbības sākumam bioloģiskās cietes ražošanā, tieši tādēļ vēlējāmies ieklausīties viņa pieredzē.

Nozares gaišais piemērs «Nevar noliegt, ka sava loma lauksaimnieku intereses pieaugumam par bioloģiski audzēto kartupeļu piegādes iespējām pārstrādei bioloģiskajā cietē bija tam, ka ļoti sekmīgi izdevās pats pirmais jaunā   eksperimenta izmēģinājums, ko kopā ar «Aloja Starkelsen» veiksmīgi paveica gados jaunais kartupeļu audzētājs Zigmārs Logins no Lēdurgas. Viņam radās ne viens vien sekotājs.» – tā, izvērtējot 2010. gadu, «Liesmai» teica tā laika uzņēmuma vadītājs Andrejs Hansons. Bet 2011. gadā pārstrādes uzņēmuma agronome Aiga Kraukle «Liesmai» vēstīja: «Zigmāru Loginu pamatoti uzskatām par nozares gaišo piemēru, jo viņš ir ne tikai attaisnojis uz viņu liktās eksperimenta cerības, bet arī mērķ-tiecīgi gājis tālāk bioloģiskajā lauksaimniecībā kartupeļu audzēšanā. Eksperimentu viņš sāka vien ar 4,8 ha bioloģiski audzētiem kartupeļiem, bet 2011. gadā tie jau ir 30 hektāri, un gados jaunais saimnieks ar to nedomā apstāties savā veiksmes stāstā.» 2019. gada 17. oktobrī, sākot interviju ar Zigmāru, atgādinājām viņam vairāk nekā desmit gadus senus citātus no mūsu publikācijām par «Aloja Starkelsen», kur, ieviešot jaunākās un modernākās tehnoloģijas un investējot arī jaunos produktos, ražošanas pamatdarbība tomēr joprojām ir kartupeļu cietes ražošana, kas, kā zināms, notiek no divu veidu kartupeļiem: integrēti un bioloģiski audzētiem. 

KARTUPEĻI – ALOJAI. Zigmārs Logins, gatavojot kārtējo bioloģiski audzēto kartupeļu vedumu uz pārstrādi bioloģiskajā cietē, ir pateicīgs uzņēmumam «Aloja Starkelsen» par ilgo un sekmīgo sadarbību. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru