Saeimas lielākā frakcija – pašvaldību deputāti

- 20.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr valdībā iekļuvušie ministri vēl tikai pielāgo krēslus, kuros ērtāk sēdēt, nevaru neatgādināt, ka 14. Saeimas vēlēšanās realitātē uzvarētāja ir nevis «Jaunā Vienotība», bet gan Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), jo no pašvaldību krēsliem uz Saeimu vai valdību pa tiešo pārsēžas 25 politiķi. 

Starp viņiem tādi arī visā LPS augsti vērtēti «smagsvari» kā līdzšinējie novadu domes priekšsēdētāji kuldīdzniece Ina Bērziņa, ādažnieks Māris Sprindžuks, siguldietis Uģis Mitrevics un salaspilietis Raimonds Čudars. Saeimā ir arī no mūsu novada ievēlētie līdzšinējie domnieki – Jānis Grasbergs, Harijs Rokpelnis, Jānis Skrastiņš, Juris Jakovins. Par Saeimas deputātiem vai ministriem kļuvuši arī citi, kas politisko karjeru sākuši pirms laiciņa, vadot pilsētas (Māris Kučinskis) vai novadu domes. 

Tā nu Saeimā (vienalga kurā frakcijā) ir daudz deputātu, kuriem pašvaldību problēmas nav svešas, var pat teikt, ir sāpīgi uz savas ādas izbaudītas.

Publiskajā telpā tas gan neizskanēja skaļi, bet ir zināms, ka LPS priekšsēdis Gints Kaminskis Saeimā ievēlētos bijušos pašvaldību deputātus aicināja uz sarunu, lai viņi (vai esot pozīcijā, vai paliekot opozīcijā) arī turpmāk paliktu uzticīgi LPS vērtībām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru