Sadarbībā ieinteresē jauno paaudzi

- 26.Jūlijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras svētku laikā mūsu pilsētu un novadu apciemoja delegācija no sadraudzības pilsētas Halles Vācijā. Šoreiz ciemiņu vidū bija arī vienpadsmit jaunieši.

Jaunieši bija devušies pieredzes apmaiņas braucienā, lai iepazītu Valmieru un Valmieras novadu, iesaistoties izglītojošās un arī izklaidējošās aktivitātēs, kā arī ir gatavi veidot sadraudzību ar jauniešiem Valmierā.

"Hallē izveidota Valmieras draugu kopa, kurā apvienojušies vācieši, kas aktīvi interesējas par dzīvi Valmierā, veidojot dažādus sadarbības projektus. Piemēram, maijā vidējās paaudzes deju kolektīvs "Gauja" viesojās turienes pilsētas svētkos, uzstājās Hallē. Daudzpusīga sadraudzība tiek uzturēta un spēcināta gadiem, jo sākotnējais pamats ir sadraudzība ar Giterslo apriņķi. Katrai mūsu pilsētai, mazpilsētai ir izveidojusies paliekoša saikne ar kādu no pilsētām Vācijā, mums tā ir Halle, un tāpēc attīstīt sadraudzību jau ar jauniešiem, tātad jaunāko vāciešu paaudzi, bija plānā jau pāris gadus. Situācija mainījās, sākoties karam Ukrainā, bija nogaidoša pozīcija, bet šovasar notiek plaša vācu jauniešu vizīte un arī Valmieras jaunieši jau ir devušies apmaiņas braucienā," pastāstīja Sanita Loze, kas aktīvi iesaistās Valmieras draugu kopas darbībā, stiprinot divu pilsētu sadraudzību, un plāno aktivitātes.

DRAUGU PULKS aug augumā. Hallieši ierasti bijuši ciemiņi Valmieras pilsētas dzimšanas dienā, bet šoreiz svētkus baudīja 11 jaunieši, kas mūsu pilsētu iepazina pirmoreiz. Ar vācu viesiem kopā Sanita Loze (otrā no kreisās) un kolēģis no Halles Aksels Rīmers (pirmais no kreisās), kurš aktīvi iesaistījās jauniešu apmaiņas organizēšanā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru