«Sacerējums», kurā vēl pārāk daudz nezināma

- 14.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Katrs kaut cik pieredzējis pedagogs droši vien piekritīs, ka liela aplamība ir sākt vērtēt skolēna sacerējumu vai mājas darbu,  pirms tas nav izpildīts līdz galam. Tā sakot, pirms nav pielikts punkts. Taču ko darīt, ja sacerējuma rakstītājs pats jau priekšlaikus pēc šāda vērtējumu uzprasās?

Šķiet, ka šobrīd tieši tā notiek ar Izglītības un zinātnes ministrijā gatavotajām izmaiņām Izglītības likumā, kuras šī mēneša beigās ir iecerēts iesniegt apstiprināšanai Ministru kabinetā. Tikmēr ar šīm, vēl līdz galam neizvērtētajām izmaiņām izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) jau ir pasteigusies iepazīstināt pašvaldības un līdz galam vēl neuzrakstītais «sacerējums» ir aizgājis pasaulē un izraisījis ne vien daudzu vecāku, bet arī pašvaldību pārstāvju un arī tiesībsarga Jura Jansona iebildes, ka daži no iecerētajiem likuma grozījumiem var būtiski aizskart Satversmes 12. pantā noteiktās prasības, ka Latvijā visiem ir tiesības uz bezmaksas izglītību. 

Tā ministrija, pieļaujot scenāriju, ka Covid -19 dēļ rudenī mācības skolā varēs atsākt vien attālinātā režīmā, likuma izmaiņās grib noteikt, ka attālināta mācīšanās ar viedierīču palīdzību turpmāk būtu viena no klātienes mācību formām. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Nākotnes Latvietis - 14.Jūlijs, 2020 - 12:42

Ustup, Auguļa un reizē arī Jūsu uzskati par modernu izglītību ir dinozauriski. Šuplinskas iecerētā izglītības reforma jau šogad 11. septembrī mācības uzsākušajiem ļaus ne tikai no Latvijas projām tikt, bet līdzi ministres domu lidojumam atrauties arī no planētas Zeme un kosmosā aizlidot!

Pievienot komentāru