Sacensības arī lasīšanā!

- 17.Janvāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Lai grāmatu lasīšanas un vērtēšanas process būtu interesantāks, Latvijas Nacionālā bibliotēka turpina Skaļās lasīšanas sacensības, kurās jau otro gadu iesaistījās arī Valmieras bibliotēka.

Skaļās lasīšanas sacensības turpinās arī šogad ar mērķi pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekcijā, gan tās var būt senaizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi. Pirmajā gadā Valmieras pusē skolās un bibliotēkās skaļi lasīja ap 300 sacensību dalībnieku: 5. – 6. klašu skolēni. Arī šogad interesenti izvēlas grāmatas, praktizējas skaļajā lasīšanā, lai dalība konkursā kļūst par jautru un vienlaikus izglītojošu pieredzi. Iespēja kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru ir aizraujoša, bet sacensību gaitā iesaistās arī drosminieku līdzjutēji.

Mēs ceram, ka šogad iesaistīsies vēl vairāk dalībnieku. Un vai tas nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī? Valsts fināla laikā tiks izvēlēts valsts lasīšanas čempions. Uz finālu tiks uzaicināta visa klase.

Aizvadītā gada nogalē Viestura vidusskola jau noskaidroja savus Skaļās lasīšanas čempionus – Valmieras reģionālajā finālā piedalīsies Denīza Allika (5.b), Kate Krieviņa (5.c) un Ralfs Frīdvalds (6.b). Priecēja, ka skolēnu lasītprasme ir augstā līmenī, bet izraudzītā lasāmviela ir interesanta un daudzpusīga, sacensības dalībnieki skaļi un aizrautīgi lasīja izvēlētos fragmentus no A. Milna grāmatas par Vinniju Pūku, Vika Pakrastniekiem, no populārās E. Hanteres sērijas par Klanu kaķiem u.c.

Jaunajā gadā līdz martam Skaļās lasīšanas sacensības notiek Valmieras novadu skolās un bibliotēkās. Uzvarētāji savukārt sacentīsies reģionālajā finālā Valmieras bibliotēkā 14. martā. Gan dalībniekiem, gan līdzjutējiem būs sagatavotas balvas un citi pārsteigumi, lai sacensības izvērstos par īstiem Lasīšanas svētkiem! Bet Čempions, ko noteiks īpašā žūrija, startēs Nacionālajā finālā Rīgā 18. maijā.

Visi konkursa organizēšanas ieteikumi un informācija ir pieejami Valmieras bibliotēkā Bērnu apkalpošanas nodaļā (galv. bibliotekāre Lolita Dreimane), kā arī Valmieras bibliotēkas mājaslapas sadaļā Bibliotekāriem.

Skaļās lasīšanas sacensības laikā bērni dzirdēs daudz brīnišķīgu fragmentu no grāmatām, ko izvēlējušies viņu vienaudži. Izvēli noteiks visdažādākie iemesli: viņi lasīs smieklīgus, aizraujošus vai vienkārši lieliskus stāstus. Tas veicinās grāmatu lasīšanu un publiskās vai skolas bibliotēkas apmeklējumu.

Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina interesentus pieteikties uz Skaļās lasīšanas nodarbībām. Lai veicas!

FINĀLISTI Skaļajā lasīšanā no Valmieras Viestura vidusskolas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru