Rūsas draudi mīlestības apliecināšanai

- 22.Februāris, 2017
Valmierietis
Laikrakstā

Kad gaisā jau jūtams pavasaris, arvien trauksmaināk pukst sirdis arī tiem jaunuļiem un jaunavām, kas Jaungada naktī Valmieras centrā, šampānieša šaušanas brīdī ir sapazinušies un nu jau par mūža kopā dzīvošanu domā. Jāsāk vedēju uzrunāšana, kāzu laika un vietas izraudzīšana un dažādu rituālu pārdomāšana.

Pirms gadiem dažādas interneta vietnes (vēl 2015. gadā portāls vedējiem.lv) aicināja, ka labākas vietas kāzu rīkošanai par Valmieru nav. Kaut vai tādēļ, ka te ir septiņi garāki vai īsāki tilti, kuriem līgavaiņi atbilstoši savai varēšanai var jauno sieviņu pāri nest un tilta vidū mūžīgo mīlestību apliecināt. Lielāku uzmanību gribošie šai cermonijai var izraudzīties tiltu pilsētas centrā, stabilāku kopdzīvi gribošie — dzelzīti, šūpošanos mīlošie — vanšu. Vien īsākas distances veikt spējīgajiem ir tiltiņi pāri Rātsupītei.

Visos šajos līgavas stiepšanas rituālos nu jau gadiem arī Valmierā bija ienākusi mode vai pat tradīcija abiem tikko salaulātajiem tilta vidū pie margām (iespējami tuvāk vietai, kur ievu ziedēšanas laikā pirmais skūpsts dots) pieslēgt slēdzeni un atslēgu uzticēt Gaujai.

VĒL JAU DAŽI PRECAS. Viens no jaunajiem  mūžīgās mīlestības apliecināšanas pieslēgumiem uz Vanšu tilta. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru