Rūjienas ražojumi Vācijā

- 19.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau ceturto gadu pēc kārtas Rūjienas pašvaldība bija saņēmusi ielūgumu no Gīterslo apriņķa Šteinhāgenas pašvaldības (Vācija) piedalīties Adventes labdarības tirdziņā, kas notiek katru gadu Pirmajā adventē. Šogad no Rūjienas uz Šteinhāgenu tika vesti Rūjienas amatnieku biedrības «Rūzele» amatnieku un mājražotāju darbi un pārtikas produkti. Tāpat svētku vedumā bija arī gardie SIA  «Liepkalni» cepumi, piparkūkas un pat piparkūku mīkla. Šo gadu laikā mēs jau esam pieradinājuši vācu draugus ēst pelēkos zirņus ar speķi,  kā arī grūbu putru un sukādes.

Tirdziņā necerēta piekrišana šogad bija vienkāršām liela izmēra vilnas zeķēm, rakstainiem cimdiem un lina auduma iepirkumu somām, kā arī, protams, «Liepkalnu» cepumiem. Vācieši ir ļoti praktiski, tādēļ viņu izvēle vairāk krīt uz praktiskām lietām, ļoti maz pērk dekorus un rotaslietas.

Mūsu stendu apmeklēja arī Vācijā dzīvojošie latvieši, kuriem ir ilgas pēc mājām, pēc Latvijas produktiem un īsta latviska ēdiena. Tādēļ nospriedām, ka nākamajā gadā vairāk jāņem līdzi būs rupjmaize, šprotes, pelēkie zirņi un arī adījumi ar latvju rakstiem.

GAIDĪTI! Latvijas un arī Rūjienas vārds Gīterslo apriņķī vairs komentārus neprasa. Udo Boltes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru