Rūjienas jaunā estrāde – fināliste nominācijā «Ainava»

- 2.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pērnajā vasarā ekspluatācijā nodotā jaunā Rūjienas estrāde nu ir ieguvusi ievērību valsts nozīmes konkursa «Gada labākā būve Latvijā» nominācijā «Ainava». 19 finālistu konkurencē – viens no trim Atzinības rakstiem.

Par šā gada steidzamākajiem darbiem stāsta Rūjienas novada domes nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs DAIRIS LĀCIS.

Kā jau visā Latvijā pašlaik viena no aktualitātēm ir ceļu stāvoklis. To kārtējo reizi negatīvi ietekmējusi aizvadītā ziema ar nepastāvīgajiem apstākļiem, kad bija gan silts, gan arī auksts. Rezultātā ir pamatīgi izcilāti arī mūspuses ceļi. Ar tā saucamo rūgšanu nav tik traki kā pērn, tomēr, tā kā ceļi pašlaik ir izteikti mīksti, tad saprotams, ka visa veida smagā transporta slodzi tie netur, tādēļ pašlaik gandrīz visos pašvaldības nozīmes ceļos ir noteikti satiksmes ierobežojumi, un tas ir izdarīts arī lielā daļā valsts nozīmes ceļu. Pašvaldības ceļiem tās ir 7 tonnas, bet uz valsts ceļiem liek 10 tonnu ierobežojuma zīmes.

Pašvaldības teritorijā arī uz asfalta seguma ceļiem un ielām nepastāvīgie ziemas apstākļi ir atstājuši pēdas. Asfalti ir pacilāti un saplaisājuši, un arī grunts tur pašlaik ne pa jokam staigā. Lai saprastu, kas un kā, šonedēļ Rūjienā strādā tāmētāji, kas detalizēti izvērtēs un apkopos aizgājušās ziemas sekas. Jau tagad ir skaidrs, ka vairāki Raiņa un arī Brīvības ielas posmi mūsdienu jaunās ziemas ietekmē ir burtiski sabrukuši. Lai arī valstī, kā zināms, šogad ir tehniskais budžets un līdz ar to arī pašvaldībai piespiedu kārtā ir tehniskais budžets, tomēr mums līdzekļus asfaltētajām ielām un ceļiem nāksies atrast. Jau pašlaik Rūjienā, kur vien grants seguma ielas ir kaut cik nožuvušas, tām pāri nobrauc greideri: šo darbu paveicam gan paši, gan arī izmantojam VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» pakalpojumu.

Jauna risinājuma meklējumos

Rūjienas pašvaldības pārziņā ir trīs kapsētas: Briedīšu, Bērtuļa un Skudrītes. Pašvaldība, algojot trīs kapu sargus, nodrošina iedzīvotājiem šo teritoriju sakopšanu.

JAUNS CELIŅU SEGUMS. Dairis Lācis kartē rāda, kur Ternejas parkā notiks celiņu seguma nomaiņa. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru