Rūjiena šogad skanēs

- 12.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis ir īpašs gads Rūjienai un īpašs arī Rūjienas kultūras dzīvei. Šogad aprit 100 gadi, kopš dzimis komponists un skolotājs Ēvalds Siliņš. Rūjienas vidusskola, kas jau daudzu gadu garumā sekmīgi īsteno padziļinātu mūzikas apguvi pamatskolā, arī svinēs savus 100 gadus, bet Rūjienas mūzikas skolai gaidāma 40 gadu jubileja.

Par iecerētajām svētku norisēm plašāk pastāstīt lūdzām Rūjienas novada domes Kultūras un tūrisma centra vadītāju GUNU ĶIBERI.

Ir tikai likumsakarīgi, ka šogad par kultūras pasākumu un pilsētas svētku devīzi izvēlēta tēma «Rūjiena skan». Kultūras un tūrisma centra piedāvātās aktivitātes, kā arī mūsu skolu un visu pašvaldības iestāžu darbs tiks plānots un virzīts tā, lai pasākumi šogad īpašāk, atšķirīgāk ieskandinātu mūsu pilsētu un novadu. Un tas nozīmē, ka būs vairāk koncertu nekā parasti, tajā skaitā arī klasiskās mūzikas koncerti. Koncertēs gan Rūjienas kultūras nama amatieru kolektīvi, gan vairāki populāri viesmākslinieki, tajā skaitā oktobrī pie mums ir apsolījies ierasties arī Raimonds Pauls un Andris Bērziņš ar jauno, skatītāju atzinību guvušo soloprogrammu.

Vasarā – katru mēnesi pa notikumam

Maija sākumā, kad ziedēs no Japānas sadraudzības pilsētas atvestās sakuras, atkal rūjieniešus un pilsētas viesus aicināsim uz sakuras ziedēšanas svētkiem, kas jau ir kļuvusi par iecienītu un gaidītu tradīciju. Ternejas parka ziedošajās sakurās šoreiz piedāvāsim Austrumu vingrošanas nodarbības, bet ekskursija ar zaļās tējas baudīšanu notiks pa tām Rūjienas vietām, kur jau labi paaugušās zied sakuras.

18. maijā brauksim ar laivām pa Rūju, bet 9. jūnijā notiks velobrauciens.

Tradicionālajos, arvien kupli apmeklētajos Rūjienas saldējuma svētkos, kas šogad atkal notiks 1. jūnijā, uzstāsies Ivo Fomins un populārā grupa «Baritoni», kurus iepazinām TV šovā «X Faktors», kā arī ekoloģiskās mūzikas grupa «Ducele». Saldējuma svētkos šogad paredzēts kāds jaunums – ikviens interesents laikus varēs pieteikties un izpirkt biļetes uz saldējuma deserta pagatavošanas meistarklasēm, kuras notiks kultūras nama lielajā zālē, kur divi pavāri kā kulinārijas šovā rādīs savu meistarību. Tie, kas būs uz šovu pieteikušies, varēs arī nobaudīt meistarklasēs pagatavotos saldos ēdienus.

GUNA ĶIBERE: «Rūjienas novada dome katru gadu savā budžetā paredz apmēram 46000 eiro visdažādāko pasākumu un svētku rīkošanai. Mēs, šo naudu lietā liekot, latiņu iedzīvotāju labā ar katru gadu paceļam arvien augstāk.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru