Rūjiena pateicas savam Maestro

- 12.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 9. martā – Ēvaldu dienā, un Ēvalda Siliņa 100. dzimšanas dienas (10. martā) priekšvakarā Rūjienā ceļā uz jauno estrādi rūjieniešiem, Latvijai, komponistam un viņa ģimenei tika pasniegta skaista novada domes dāvana – piemineklis: komponistam, pedagogam, mūzikas mācību grāmatu autoram un diriģentam.

Atklājot svinīgo pasākumu, Rūjienas kultūras nama direktore Ilze Leska uzsvēra, ka Rūjienā pelnīti par Maestro dēvētais Ēvalds Siliņš gandrīz 50 gadus nostrādāja Rūjienas vidusskolā par muzikālās audzināšanas skolotāju, tur viņš 1966. gadā pirmais Latvijā sāka lietot relatīvās solmizācijas sistēmu, kuru vēlāk ieviesa visās vispārizglītojošās skolās. Siliņa tautas dziesmu apdares skanējušas vairākos Latvijas Dziesmu un deju svētkos. 1996. gadā viņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi, bet 1998. gadā ievēlēts par pirmo Rūjienas pilsētas Goda pilsoni. Ir Rūjienas himnas, kā arī joprojām populārās, latviešu karavīriem veltītās dziesmas «Paliec sveiks, mans mazais draugs» autors. Kad Ilze teica, ka Maestro ir pelnījis mūžīgu palikšanu savā pilsētā, Rūjas krastā – netālu no mājām, blakus kultūras centram un estrādei, kur tik daudz laika pavadīts, diriģēts un dziedāts, skanēja bagātīgi aplausi.

Pirms pieminekļa atklāšanas Rūjienas novada domes priekšsēdētājs GUNTIS GLADKINS pauda pārliecību: «Komponists Ēvalds Siliņš rūjieniešiem ir īpašs, jo, ilgus gadus strādājot skolā ar muzikālu novirzienu, viņš daudz paveica, lai katras nākamās paaudzes jaunie rūjienieši mūzikas pasaulē būtu ne tikai zinoši, bet arī sasniegtu ievērības cienīgus rezultātus. Ēvalda Siliņa devums Rūjienai ir tas, par ko šodien viņa simtajā dzimšanas dienā mēs sakām: PALDIES!»

PALDIES! Ēvalda Siliņa ģimene. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru