Rudens toņi Raunas stādaudzētavā

- 25.Septembris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Apmeklējot Raunas novadu, «Liesmai» par tradīciju kļuvis palūkot, kas jauns vasaras puķu, ziemciešu, graudzāļu, garšaugu un dekoratīvo košum­augu audzētavā. To pēdējos gados arvien biežāk apmeklē arī puķkopji no Valmieras apkaimes. Jau esam rakstījuši par z/s «Kaliņi», kur ar izdomu saimnieko LĀSMA un ULDIS RIEKSTIŅI. Saimniecībai raksturīgi, ka augus no aprīļa līdz oktobrim var iepazīt ne tikai labiekārtotā stādu placī, bet arī blakus esošajā ģimenes dārzā: dažādu formu un krāsu salikumos. Šoruden tur ir ievērības cienīgi jaunumi.

Jauni stādījumi – eksperimentam un šķirņu salīdzināšanai

Kad Raunas pagasta «Bērziņos 2» – Lāsmas dzimtas mājās – un to bagātīgi ziedošajā daiļdārzā viesojāmies pērnā gada jūnijā, saimniece teica, lai mēs vizuāli iztēlojamies, kā te bijis padomju laikos, kad visapkārt šai mājvietai bijuši cieši piespiedušies raunēniešiem iedalītie mazdārziņi.

Kad senču zeme pamazām atgūta vēsturiskajās robežās, sākuši plānot un ierīkot jauno dārzu, kurā ne viens vien augs sākotnēji bijis pašu izaudzēts no sēkliņām vai spraudenīšiem, jo tolaik Latvijā vēl nebija pieejams tik daudzveidīgs stādmateriāls kā pašlaik. Un vēl, manuprāt, būtiska bija šīs sarunas piebilde: «Pēc profesijas esmu Lauksaimniecības akadēmiju absolvējusi agronome, tādēļ savā saimniecībā jau no paša sākuma centos izmantot esošās zināšanas. Viss, kas pašlaik ir redzams stādu audzētavā un lielajā daiļdārzā, soli pa solim ir pašu spēkiem un ar pašu finansējumu, iztiekot bez kredītiem, tapis kopš 2000. gada, bet stādu audzēšanā tā intensīvāk un mērķtiecīgāk kopš 2007. gada.»

BŪS KĀ SAVVAĻĀ. Viena no jaunajām dekoratīvo augu dobēm. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru