Rozes dienā apbalvojumu saņem Maija Zālamane

- 11.Marts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

7. martā, Rozes dienā, Valmieras Zonta klubs Atzinības rakstu un metālmākslinieka Andra Dukura darināto rozi par izcilu, godprātīgu un pašaizliedzīgu darbu vietējās sabiedrības labā pasniedza Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes projektu vadības nodaļas vadītājai Maijai Zālamanei, līdz ar citiem paveiktajiem labajiem darbiem uzsverot unikālas vietas «Caurumkrogs» (Kocēnu pagastā) attīstīšanu.

«Esam īpašā vietā, kas veltīta izcilam māksliniekam Jānim Staņislavam Rozem. Šī vieta ir piemērs, cik daudz laba varam paveikt, darot kopā. Tas nav tikai mans nopelns. Paldies īpašniekam Leonam Laitānam, paldies skolotājai Inetai Amoliņai, paldies Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, kā arī Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēniem un ikvienam, kurš iesaistījies un turpina iesaistīties «Caurumkroga» darbos! Novēlu iedvesmoties, ka ne no kā var radīt kaut ko lielu un skaistu. Nāciet uz «Caurumkrogu»! Te vēl ir daudz iespēju,» aicināja Maija Zālamane. 

«Caurumkrogs» apmeklētājus pirmo reizi uzņēma 2017. gada 20. maijā. Tur skatāmas gan pirmā ievērojamākā latviešu portretista, akadēmiķa Jāņa Staņislava Rozes gleznoto portretu fotokopijas, gan var uzzināt vēsturiskus stāstus par šo īpašo vietu. Vecā kroga mūros izveidotā savdabīgā, brīvi pieejamā mākslas telpa, kas atrodas lielceļa Rīga–Valmiera labajā pusē netālu no Kocēniem, 2019. gadā bija nominēta Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai kultūrā «Kilograms kultūras» nominācijā «Kultūrvieta».

VALMIERAS ZONTA KLUBA Atzinības raksts un metālmākslinieka Andra Dukura darinātā roze  pasniegta Maijai Zālamanei. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru