Rotas rotājas Valmieras muzejā

- 9.Jūlijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 3. jūlija līdz 1. augustam visi aicināti apskatīt Valmieras muzeja Izstāžu namā Rotu mākslas biedrības izstādi «DIENASGRĀMATA». Liesma izmantoja iespēju jau 2. jūlijā muzeja pagalmā satikties ar māksliniekiem un apskatīt izstādi.

Izstādē «DIENASGRĀMATA» rotu mākslinieki piedāvā skatītājam savas dienasgrāmatu lappuses īpaši šim projektam radītās rotās, caur kurām meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.

Mākslinieku pārstāve Ginta Grūbe stāsta: «Dienasgrāmatu franciski sauc par journal intime, burtiski tulkojot – intīmā avīze. Šāds nosaukums palīdz to atšķirt no laikraksta, kas paredzēts plašam lasītāju lokam. Pretēji – rakstot dienasgrāmatu, tās autors parasti neplāno saturu kādam demonstrēt, jo tas radīšanas brīdī saistošs ir tikai un vienīgi autoram. Tradicionālā izpratnē tie ir pieraksti pašam sev. Ar sevi katrs var būt vispatiesākais, tāpēc dienasgrāmatā autors var atļauties būt citādāks nekā ikdienā. Caur mākslinieka vizuālo pasaules redzējumu varam ietērpt dienasgrāmatas citā materialitātē. Idejiskā dienasgrāmata sevī ietver ko vairāk nekā tikai tekstu.»

Rotu māksliniece Anita Savicka stāsta: «Manuprāt, dienasgrāmata ir tā, kurā rakstām svarīgo, kas mums šobrīd ir svarīgs, un es šobrīd daudz domāju par četrām dabas stihijām, par to mijiedarbību. Zeme, ūdens un gaiss ir dabas dotas stihijas, bet uguns ir vājība, un mums ir arī sava iekšējā uguns, ko tev pašam jāatrod. Izstādē var redzēt manus darinātos gredzenus un auskarus, kas gatavoti apmēram pusgadu.»

SVINOT IZSTĀDES ATKLĀŠANU. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru