Roberta Zeiles puikām – trešais LJBL zelts pēc kārtas!

30.Aprīlis, 2019
Sports
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā valdīja jaunatnes basketbols, jo VOC trīs dienas pēc kārtas risinājās uzreiz divi Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīri – par medaļām cīnījās basketbolisti U-12 un U-15 vecuma grupās. Abās grupās pie medaļām tika arī VBSS jaunie basketbolisti: Alvila Kaufmaņa U-12 zēnu komandai bronza, bet Roberta Zeiles U-15 puišiem – čempionu zelts!

Alvila Kaufmaņa trenētie zēni sestdien pusfinālā ar 38:42 piekāpās vēlākajiem čempioniem no Rīgas DSN/RO komandas, bet svētdien mazajā finālā par bronzas godalgām pārliecinoši apspēlēja Tukuma jaunos basketbolistus ar 48:31.

Roberta Zeiles audzēkņi finālturnīram bija teicami sagatavojušies, arī spēlēja labākajā sastāvā. Sestdienas vakarā pusfinālā mājinieki bez problēmām jau pirmajā puslaikā tika galā ar basketbola skolas Ogre vienaudžiem, otro puslaiku beidzot ar graujošu 77:41 (17:9, 21:12, 22:8, 17:12)! Rezultatīvākie mājiniekiem: Rovens Irmejs 19+9AB+5RP+3PB, Rūdolfs Rudmiezis 19+12AB+2BM, Markuss Zvīnis 10+11AB+4RP un Roberts Vēveris 10+4AB+4RP+1BM.

Finālā Roberta Zeiles vadītie valmierieši samērā droši ar 67:53 (21:14, 24:19, 15:15, 7:5) apspēlēja augumā sīkākos vienaudžus no BJBS Rīga/DSN pirmās komandas, pārspējot konkurentus pilnīgi visos statistikas rādītājos. Lielākais mājinieku pārsvars šajā mačā vienubrīd bija pat 21 punkts! Rezultatīvākie finālmačā čempioniem bija: Roberts Vēveris 34+4AB+3RP+4PB+5 kļūdas, Rūdolfs Rudmiezis 13+18AB+3RP+2PB+8 kļūdas un Markuss Zvīnis 11+9AB+3PB+2BM+3 kļūdas.

Čempionu zelts U-15 vecuma grupā – Valmieras komandas trenerim Robertam Zeilem un viņa audzēkņiem (numuru secībā) Tomam Liepam, Ralfam Kalniņam, Markusam Zvīnim, Ivo Amonam, Denisam Blūmam, Rovenam Irmejam, Robertam Vēverim, Rūdolfam Rudmiezim, Kārlim Bašķim, Andim Grigorjevam, Ralfam Saulītim un Matīsam Verginam.

Finālturnīra simboliskajā piecniekā tika valmieriešu kapteinis Roberts Vēveris, bet MVP balvu pelnīti saņēma Valmieras komandas divmetrīgais cēsnieks Rūdolfs Rudmiezis.

Ar šo komandu Roberts Zeile LJBL zeltu izcīnījis jau trešo gadu pēc kārtas: «Emocijas lieliskas! Pirmkārt jau tāpēc, ka mums šī sezona bija ļoti grūta. Komandas līderis Dāvis Ozers devās uz Spāniju, otrs vadošais spēlētājs Roberts Vēveris bija sarāvis krusteniskās saites un atgriezās komandā tikai pirms diviem mēnešiem. Sezonas sākums bija smags, jo praktiski bijām bez diviem labākajiem spēlētājiem. Lēnām sākām atgūties, puiši noticēja, ka varam spēlēt arī bez Dāvja. Atgriezās sastāvā Roberts, mums pievienojās arī Rūdolfs Rudmiezis no Cēsīm, kurš deva ļoti, ļoti lielu pienesumu. Tomēr, manuprāt, ļoti liels progress šosezon ir praktiski visiem komandas spēlētājiem, jo bija daudz spēļu, daudz turnīru, tāpēc šajā panākumā patiešām liels katra spēlētāja ieguldījums. Malači! Iespējams, nākamsezon kādu no šiem puišiem jau pamēģināsim uz rezervistu soliņa arī Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas komandā.»

Valmieras vīru basketbolam aug cienīga jaunā maiņa, ar laiku noteikti kādu no šiem puišiem redzēsim arī pilsētas galvenajā komandā.

LJBL ČEMPIONI! Valmieras U-15 vecuma grupas basketbolisti jau ar čempionu zelta medaļām kaklā kopā ar treneri Robertu Zeili un Valmieras BJSS direktori Līgu Dzeni.

Komentāri
Pievienot komentāru