Riga FC čempionu kausu paceļ Valmierā

- 7.Novembris, 2018

SynotTip futbola Virslīgas 27. kārtā noskaidrojās vairāku komandu likteņi šī gada turnīra noslēgumā. Zīmīgi, ka čempiontitula ieguvēji – Riga FC – čempionu kausu virs savām galvām pacēla tieši Valmierā, uzreiz pēc uzvaras pār VALMIERA GLASS VIA ar 2:0 (2:0), to viņiem pasniedza Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

Rīdzinieki svētdien uz Valmieru, ko tur slēpt, bija atbraukuši, lai svinētu. Viņiem derēja pat divi varianti – gan uzvara, gan zaudējums, pēdējais ar nosacījumu, ja ventspilnieki pārspēj RFS, ko arī viņi izdarīja. Nikolaja Trubačova padotie, neskatoties uz neklātienes rezultātiem, savukārt bija noskaņojušies viesiem svētkus liegt, un savu nodomu viņi nekautrējās izrādīt arī laukumā.

Titulētajam Riga FC trenerim, ukrainim Viktoram Skripņikam šajā spēlē nācās iztikt bez virknes komandas līderu (Lukjanova, Rakela, Bajenko), viņu vietas gan aizpildīja ne mazāk meistarīgi spēlētāji.

Spēles pirmajā puslaikā notika līdzvērtīga cīkstēšanās, kur diezgan maz darba bija abu komandu vārtsargiem. Pirmie vārti tika gūti 24. minūtē. Izspēlējot soda sitienu ar centrējumu Marka Bogdanova sargāto vārtu tuvumā, spēles tiesnesis saskatīja pārkāpumu no valmieriešu kapteiņa Gata Kalniņa puses – grūdienam līdzīga kustība ar rokām bija, bet arī rīdzinieku aizsargs Antonijs Černomordijs nokrita savam augumam nepieklājīgi viegli. Pendeli bez problēmām realizēja viesu bombardieris Darko Lemajičs (12 vārti sezonā). Drīz gan iespēja rezultātu izlīdzināt radās Rikardo Grejam, bet viņa sitiens tikai nedaudz paspurdza garām tālajam vārtu stabam. Tikpat labu izdevību neizmantoja arī rīdzinieku kapteinis Vladislavs Gabovs. Tuvojoties puslaika izskaņai, tika gūti arī otrie vārti – visai komandai atrodoties uzbrukumā, nesekmīgi izsitot bumbu, kuru ar augumu nobloķēja krievu leģionārs Ivans Jeņins, kā pēdējais aizsargs kļūdījās Oskars Madis Miķelsons – sekoja Jeņina izrāviens uz vārtiem, kuru Madim arī neizdevās apturēt – piesteidzās vēl divi rīdzinieki, un nu jau trijatā arī izspēlēja gūtos vārtus, atzīmējās brazīlietis Felipe Bezera Brisola – 0:2. Vēl pēdējā uzbrukumā pirmajā puslaikā pēc Greja piespēles uz vārtiem izlauzās Alvis Jaunzems, bet tika kavēts no Černomordija puses – pēdējam dzeltenā, un tāda pati arī Valdim Veinbergam par sašutumu, kāpēc Rīgas aizsargam netika parādīta sarkanā.

Otrajā puslaikā viesi pilnībā pārņēma spēles kontroli savās rokās, daudz vairāk darba vārtos bija arī Bogdanovam, kurš ar saviem pienākumiem tika galā uz pieci. Viņa kolēģim otrā laukuma pusē – nebaidos prognozēt, topošajam šīs sezonas vērtīgākajam Virslīgas spēlētājam Robertam Ozolam – savukārt, lai nenosaltu, nācās reizi pa reizi veikt palēcienu vingrinājumus. Labākā valmieriešu iespēja nāca vien piecas minūtes pirms spēles finālsvilpes, kad pēc divu Staiceles puišu – Artura Nazarova un Alvja Jaunzema – labas saspēles abi nonāca vārtu gūšanas pozīcijās, bet vispirms Alvim atzīmēties neļāva Ozols, bet sekojoši Arturam – Elvis Stuglis. Sekoja spēles finālsvilpe, un uz laukuma jau skrēja gavilējošie rīdzinieki.

Viktors Skripņiks pēc spēles: «Mēs ļoti priecājamies, ka priekšlaikus nodrošinājām čempiontitulu, pateicos par to saviem futbolistiem. Mēs katru pretinieku analizējām, to novērtējām, meklējām to stiprās un vājās vietas, tas arī ir pamats šai lielajai uzvarai.»

Gatis Kalniņš: «Pirmkārt, apsveicu Rīgu ar uzvaru čempionātā. Ar tādu nezaudēto spēļu sēriju, kādu viņi nodemonstrēja, viņi bija pelnījuši šo panākumu. Kas attiecas uz šo spēli, pirmais puslaiks satura ziņā nebija slikts, rezultāta ziņā nebija labs – otrais gluži pretējs, spēle nevedās, bet arī vārtus neielaidām. Zinājām, ka pretinieki būs jau zināmā noskaņojumā, tāpēc ļoti nopietni piegājām šai spēlei, centāmies izdarīt visu, kas mūsu spēkos, lai viņiem šos svētkus atliktu. Centīsimies pēdējā spēlē pret Jelgavu iepriecināt savus līdzjutējus.»

Garās futbola sezonas noslēgumā valmierieši šosestdien Vidzemes Olimpiskā centra futbola laukumā pl. 14 tiksies ar FK Jelgava. Mums uzvara šajā spēlē ir pašcieņas jautājums, bet pretiniekiem tās iznākums teorētiski varētu izšķirt sestās un septītās vietas likteni. Iepriekšējā kārtā jelgavnieki ar 2:1 uzvarēja Mettu, tā gūstot divu punktu pārsvaru pār viņiem pirms pēdējās kārtas. Izšķirsies arī otrās un trešās vietas liktenis – pašlaik Ventspilij 57 punkti, RFS 55. Liepāja un Jūrmala jau rezervējušas sev attiecīgi ceturto un piekto vietu.

VALMIERA GLASS VIA – Riga FC 0:2 (0:2)

Vārti: Lemajičs 24’ (no 11 m.s.s.), Bezera 43’

Brīdinājumi: Kalniņš 28’, Veinbergs 45’ – Černomordijs 45’

Sastāvi: Bogdanovs (v), Miķelsons (63’ Cipe), Taulavičus, Sietinsons, V. Jaunzems, Kalniņš (k), Veinbergs, Brauns, Bērziņš (46’ Stīpnieks), A. Jaunzems, Grejs (74’ Nazarovs) – Ozols (v), Černomordijs, Bogdaškins (81’ Kurakins), Pētersons (60’ Kārkliņš), Bezera (71’ Saričs), Gabovs (k), E. Stuglis, Paničs, Deivīss, Lemajičs, Jeņins.

Spēles tiesnesis: Artis Ķēniņš