Reprezentē Gada ģeovietu

- 29.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību Latvijas īpašajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem, nu jau 10 gadu biedrība «Ziemeļvidzemes Ģeoparks» sadarbībā ar Latvijas Universitātes zinātniekiem un Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) nosauc Gada ģeovietu. Šogad šis gods pienākas Raunas Staburagam.

Aizvadītajā svētdienā, klātesot Raunas pašvaldības, DAP pārstāvjiem un turpat vai pussimtam dabas norisēs ieinteresēto biedrības «Ziemeļvidzemes Ģeoparks» vadītājs ģeologs Dainis Ozols kopā ar speciālistiem no LU Ģeogrāfijas un Ģeoloģijas nodaļas, Ģeoloģijas muzeja, arī Latvijas Petroglifu centra reprezentēja šajā ģeovietā izlikto informatīvo stendu. Lai klātesošie labāk saprastu procesus, kā Latvijā gadu tūkstošos veidojas šādi avotu kaļķakmens veidojumi, LU pētnieks hidroģeologs Jānis Bikše ar dažādiem akmeņiem un šķīdumiem uzskatāmi demonstrēja te notiekošos ķīmiskos procesus.

Pēc tam tie, kas nebaidījās saslapināt kājas, devās brist pa Raunu, lai ģeologu pavadībā vērotu arī citus, blakus Raunas Staburagam esošos avotkaļķu veidotos krastus.

TE PAR RAUNAS STABURAGU PATEIKTS GALVENAIS. Pasākuma dalībnieki pie jaunā informatīvā stenda. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru