Rentgena bilde pienāk e-pastā

- 18.Marts, 2016
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Rentgena un mamogrāfijas izmeklējumu aprakstus ģimenes ārstiem un pacientiem Vidzemes slimnīca sūta elektroniski.

«Šis solis ceļā uz e-veselības ieviešanu paātrina informācijas apriti un garantē, ka ģimenes ārsts nepastarpināti un tiešām saņem tā izmeklējuma aprakstu, uz kuru nosūtījis pacientu,» komentē Vidzemes slimnīcas Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Inese Jurdže. Savukārt pacienti, kuri vēlas izmeklējuma aprakstu saņemt savā e-pastā, par to informē reģistratūru, ierodoties uz izmeklējumu.

Rūpējoties par sadarbības un komunikācijas uzlabošanu, drošai datu pārraidei un ģimenes ārstu ērtībām Vidzemes slimnīca viņiem piedāvāja vēl kādu tehnoloģisku risinājumu. Proti, slimnīcas serverī izveidot ģimenes ārstam jaunu e-pasta adresi, uz kuru viņš turpmāk saņemtu ne tikai radioloģisko izmeklējumu aprakstus, bet arī ziņas par slimnīcas aktualitātēm. Tādējādi visa informācija, kas saistīta ar Vidzemes slimnīcu, ģimenes ārsta datorā būtu atrodama vienuviet un ērti pārskatāma.

Kā pastāstīja I. Jurdže, uzrunāto ģimenes ārstu atsaucība patīkami pārsteigusi: gan telefoniski, gan elektroniski teju katrs piektais teicis paldies par labo ideju un piedāvājumu. Daudzi vēlējušies e-pastā saņemt arī pacientu slimnīcas izrakstus, elektrokardiogrammas aprakstus, ultrasonogrāfijas un datortomogrāfijas aprakstus. Desmit ģimenes ārstiem jau izveidotas jaunas e-pasta adreses izmeklējumu aprakstu un citu Vidzemes slimnīcas ziņu saņemšanai. Īpaši atsaucīgi jauninājumam bijuši ģimenes ārsti, kuru prakses vietas atrodas ārpus Valmieras, citviet Vidzemes reģionā. Viņi novērtējuši arī to, ka iespēja izmeklējuma aprakstu saņemt elektroniski ir liels ieguvums pacientam, kuram nav jātērē laiks ceļam dokumenta saņemšanai slimnīcā. Elektroniski pagaidām tiek nosūtīti tikai rentgena un mamogrāfijas izmeklējumu apraksti, bet plānots, ka tuvākā nākotnē arī citu radioloģisko izmeklējumu apraksti iekritīs e-pasta kastītē.

PAGAIDĀM ELEKTRONISKI tiek nosūtīti tikai rentgena un mamogrāfijas izmeklējumu apraksti, bet tuvākā nākotnē arī citu radioloģisko izmeklējumu apraksti iekritīs e-pasta kastītē. Foto: Uzdevumi.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru