Reģionā — par valsts problēmām

- 20.Septembris, 2016
Ekonomika
Laikrakstā

Pirms nedēļas Valmierā notika Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes reģionālās nodaļas rīkota uzņēmēju diskusija par tēmu Latvijas vidēja termiņa nodokļu stratēģija. Sanāksmes moderators un reizē galvenais informators par veikumu valsts nodokļu politikas uzlabošanas virzienā bija LTRK valdes priekšsēdis Jānis Endziņš.

Priekšvārda vietā

Ciemiņš galvenajos vilcienos iepazīstināja ar nesen parakstīto valdības un sociālo partneru vienošanos. JĀNIS ENDZIŅŠ:

«Teikšu, kā ir, — kaut kādas lietas patlaban ir skaidras, kādas ir atvērtas diskusijām. (...) Līdz ar to šodienas diskusijas mērķis ir vispirms informēt. Pēc tam es parādīšu šā brīža iestrādes ar lūgumu jūs pakomentēt — vai tas izskatās labi vai ne, vai tur kaut kā trūkst, varbūt kaut kā par daudz. (...) Pašreizējā nodokļu politika — līdz šim mēs pēdējos 16 gadus vienkārši kaut kā peldam pa straumi, kaut kādas korekcijas brīžiem uztaisām, bet tāda balkona skata uz lietām, kā tām būtu jābūt, nekad nav bijis. Valdība nekad nav apstiprinājusi nodokļu politikas stratēģiju kādā vidējā termiņā vai tamlīdzīgi. Līdz ar to tās kustības bieži vien ir pretrunā cita citai: vienu gadu kaut ko pieņem, otrā atkal kaut ko atceļ. Un tas rada nestabilitāti. Labā ziņa, ka mēs par šīm lietām esam runājuši ar premjeru un pašreizējo finanšu ministri, un jāteic, ka kopumā LTRK attiecības ar valdību ir labākās, kādas jebkad bijušas. (...) Jāteic, ka ar Kučinska kungu ir tiešām labs kontakts, es, godīgi sakot, neatceros, ka vēsturē kādreiz tik labs LTRK kontakts ar premjeru būtu bijis. Tiekamies reizi mēnesī, apspriežam aktuālās lietas, arī vienošanās tiek pildītas. Tas pats arī attiecībā uz finanšu ministriem. (...) Līdz ar to man ir pārliecība, ka šis ir atbilstošs laiks, lai tās lietas, kuras ir jādara, mēs patiešām arī reāli izdarītu. Vai tas izdosies, laiks rādīs, bet pagaidām iestrādes ir tiešām labas. Ir tapis dokuments — vienošanās starp premjeru un partnerorganizācijām, to parakstīja LTRK, Latvijas Darba devēju konfederācija, Pašvaldību savienība, Latvijas Zinātņu akadēmija.»

ABPUSĒJA INFORMĀCIJAS APMAIŅA. Klātesošie Wolmar konferenču zālē ne tikai uzmanīgi klausījās runātāju, bet ik pa brītiņam papildināja Jāņa Endziņa teikto ar reāliem piemēriem no pašvaldību un uzņēmēju ikdienas.

Komentāri
Pievienot komentāru