Realizēts projekts 100 olimpieši Latvijai

19.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šovasar Valmiermuižā oficiāli tika atklāta paplašinātā Olimpiešu parka teritorija 13468 m2 platībā. Olimpiešu parka labiekārtošana veikta biedrības No Salacas līdz Rūjai LEADER projektu ietvaros, ko finansē Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam apakšpasākuma Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju ietvaros. Atbalstu projekta realizācijā sniegusi arī Burtnieku novada pašvaldība.

Biedrība Olimpiešu parks projekta Sporta un kultūras vides attīstība Burtnieku novadā otro kārtu – 100 olimpieši Latvijai – realizējusi ar mērķi turpināt attīstīt Olimpiešu parka teritoriju, lai Burtnieku novada un Valmieras apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem radītu pieejamu, sakoptu, izzinošu un patriotiski motivējošu vietu brīvā laika pavadīšanai un atpūtai.

Realizējot Olimpiešu parka attīstības otro kārtu, tika sakopta 13468 m2 plaša teritorija, kas iepriekš bija aizaugusi. Tika uzlabota augsnes kvalitāte, iesēts zāliens, uzstādīts informatīvais stends un iestādīti 29 jauni koki. Realizētais projekts papildina jau 2008. gadā aizsākto Olimpiešu parka izveidi, kuras pamatā ir veiksmīgais Latvijas BMX olimpiešu starts vasaras Olimpiskajās spēlēs Pekinā 2008. gadā, kad Māris Štrombergs izcīnīja zelta medaļu, kļūstot par pirmo olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā. Šī vieta ir unikāla ar to, ka kokus ir iestādījuši gan Valmieras tuvākās apkārtnes olimpieši, gan olimpiskie čempioni no visas pasaules, gan ar sportu saistīti cilvēki. Gandrīz 3 hektārus plašajā teritorijā kopā iestādīti 100 koki (ozoli un kļavas), kas vienlaikus arī simbolizē aizvadīto Latvijas simtgadi.

Olimpiešu parks atrodas Valmiermuižā, autoceļa A3 jeb Valmieras apvedceļa malā pie pagrieziena uz Lauku ielu. Parks ikdienā apmeklētājiem pieejams bez maksas.

OTRĀ DAĻA. Pa labi no Lauku ielas, braucot iekšā ciematiņā Viesturi, šovasar iestādīti 29 kociņi un izvietots arī vēl viens Olimpiešu parka informatīvais stends. Foto no Olimpiešu parka arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru