Randu pļavas un Latvijas vienīgā sala jūrā

- 17.Augusts, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kaut dažas  siltās dienas  nepavadīt pie jūras būtu liela apgrēcība. Bet man vēl lielāka apgrēcība ir dienu vadīt, bezdarbīgi guļot kāpās. Es parasti iedegumu ķeru, dodoties gar jūru pagarās pastaigās. Tā nu nesen devos uz Randu pļavām. Tur jau vairākas reizes esmu bijis pavasara un rudens putnu vērošanas ekskursijās (ornitologiem te izdevies diennaktī novērot pat 114 dažādu sugu putnus), bet tagad biju nolēmis  nesteidzoties palūkoties arī uz citām, tikai šeit sastopamām  augu un dzīvās valsts vienreizībām, kā arī jūras krasta īpatnējiem veidojumiem.

Ceļojumu gan sāku nevis pie norādes šosejas malā starp Ainažiem un Kuivižiem par taku uz Randu pļavām, bet gar Vēverupītes labo krastu. Tās vidusdaļā ir uzbūvēts tiltiņš, kuram tieši iepretī kā lielisks orientieris tālumā redzams lielais tornis. Diemžēl izrādījās, ka aiz tiltiņa labi pamanāma taka vēl nav iebradāta un man cerētā taisnākā ceļa vietā iznāca ekstrēma laušanās cauri  niedrēm, iekļūstot arī  ne vienā vien slapjā «dīķītī». Kādā no tiem  pat iztraucēju  balto zivju gārni, kuram biju  piebridis  vien  rokas stiepiena attālumā. Abi nobijāmies. Gārnis attapās pirmais un cēlās spārnos.

Ticis cauri niedrēm, ienācu daudzziedainā, daudzpuķainā pļavā, kurā iešana nebūt nebija vieglāka: starp  biškrēsliņiem, mārsiliem, madarām, vīgriezēm, gundegām, sveķenēm un citiem augiem te ir savijušies tik daudzi vijīgi augi, ka burtiski sasien kājas. Sapratu, ka ir vien jāvirzās uz dēļu taku, arī to, kādēļ tāds koku klājiens te vispār vajadzīgs, jo bez tā maz būtu tādu, kas spētu līdz tornim aizstaigāt.

JŪRMALAI UZTICĪGĀS. Piekrastes augstākās vietas cenšas aizņemt priedes. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru