Radošas veiksmes un izaicinājumi

- 30.Decembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Aizvadītais gads Valmieras teātrim bijis izaicinājumu, pārmaiņu un pielāgošanās gads, bet mākslinieciskais pacēlums un skatītāju nerimstošais atbalsts ļoti stiprina.

Valmieras teātris šogad palika bez savām mājām, lai gan Apaļajā zālē joprojām tiek spēlētas izrādes un arī mēģinājumi notiek teātra administrācijas daļā, kur ēka vēl palikusi lietojama. Un decembris atnāca ar lielo jaunumu: mūsu teātrim ir pagaidu mājvieta – uz gadu, diviem, cik nu lielais rekonstrukcijas process prasīs. Tā ir topošā mākslas telpa «Kurtuve», kas īsā laikā pārvērsta līdz nepazīšanai, un skatītāji, kas Ziemassvētku koncertu baudīja jaunajā vietā, pat neslēpa: «Koncerts fantastisks, bet arī telpas ar noskaņu!»

Bija jātiek galā 

Izaicinājumu, pārmaiņu un pielāgošanās gads. Par šo jautāju Valmieras Drāmas teātra direktorei Evitai Ašeradenai, bet viņa atjokoja, ka ļoti labi zina, kas ar šiem vārdiem teikts un domāts, jo pati tos rakstījusi, sakot paldies kolektīvam, skatītājiem un visiem labajiem cilvēkiem, kuri palīdzēja, lai kaut kāds risinājums teātra ikdienas dzīvei būtu. 

«Ja ir radošie panākumi, ir skatītāji zālē, tad, protams, tas daudzus sarežģījumus atsver, bet gads bija tāds, kāds bija, un ne vien ieilgušās būvniecības dēļ, bet galvenokārt neziņas dēļ. Gads vēl sākās ar pandēmiju. Vai tad zinājām, kad viss beigsies?

PAGAIDU MĀJAS ir vaļā un gaida skatītājus. Ziemassvētku laikā topošajā laikmetīgās mākslas telpā  izskanēja koncerts «Koens. Atāls. Kurtuve». Tas skatītājiem ļoti paticis, un patikušas arī teātra pagaidu mājas. Matīsa Markovska foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru