Radīt cilvēkiem prieku

- 29.Augusts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Pirmā pakāpe muzikālajā izglītībā

«Pirmais, ko es vēlētos pateikt, – Valmierā ir viena vienīga mūzikas skola, un tā ir Valmieras Mūzikas skola, kurai 2020. gada oktobrī būs 100 gadu. Valmierā vairāk mūzikas skolu NAV!» ar šo paziņojumu sarunu par gaidāmo mācību gadu uzsāka Valmieras MS direktore INESE SUDRABA.

«Ejot uz simtgadi, mums tiešām ir, ko teikt, jo mācību darbs iegājis tādā ļoti labā kvalitātē. Esam sakārtojuši un arī turpinām sakārtot gan savas izglītības programmas, gan pieeju kvalitātei un audzēkņiem. Sākam pievērsties viņu domāšanai, ka, ja tu esi atnācis uz Valmieras Mūzikas skolu, kas ir profesionālās izglītības iestāde, tad vari padomāt arī par saviem nākotnes plāniem, par to, ka šī skola ir pirmā muzikālā pakāpe, nākamā ir mūzikas vidusskola, pie tam mums Latvijā ļoti vajadzīgi gan izpildītājmākslinieki, gan pedagogi, kas strādātu Latvijā un tieši šeit Valmierā. Jo mēs gribam attīstīties, mums ir vajadzīgi jauni kadri, kas nomaina novecojušos – ar jaunu domāšanu, jo ir 21. gadsimts, un nav jau tā, ka ļoti, tomēr šis tas ir citādāks.

Tā kā mēs mācību darbu esam ievirzījuši labās sliedēs, iepriekšējā mācību gadā bijuši ļoti labi sasniegumi valsts konkursos. Katru gadu mūzikas izglītības iestādēs notiek valsts konkursi, kuros katrs skolēns parāda savu varēšanu. Pirmā kārta notiek skolas sienās, otrā kārta – Vidzemes reģionā, bet trešā – visas Latvijas fināls. Pagājušajā gadā mūsu pūšaminstrumentu nodaļas seši bērni startēja finālā, kur četri no viņiem iekļuva godalgoto skaitā: 3. vietas mežradzniekam Aleksim Aleksandram Tuņķelim (pedagogs Mārtiņš Birnis) III grupā, klarnetistei Rūtai Renātei Demiterei (Vladimirs Šuvarikovs) III grupā un saksofonistei Karīnai Vitnijai Kazakai (Gunārs Geduševs) III grupā, savukārt par 2. vietas laureātu kļuva eifonists Haralds Teteris (Mārtiņš Birnis) I grupā.»

TURPINĀS MĀCĪTIES MŪZIKU. No labās – Alma Daniela Caune, Tīna Enia Goba, Emīlija Marta Paidere un Evelīna Vīksne. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru