Putnu vērošanas pārgājiens Rūjas palienē

12.Aprīlis, 2017
Tūrisms un daba
Portālā

Arī šogad Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem aprīlī organizē Putnu dienas visā Latvijā. Kopumā tiek organizēti vairāk nekā 30 pasākumi visā Latvijā. Lielākā daļa no pasākumiem notika 8. un 9. Aprīlī, bet arī vēl aizvien Putnu dienas tiek atzīmētas. Sev tuvāko un piemērotāko pasākumu meklē www.putnudienas.lv.

17. aprīlī tiek plānots putnu vērošanas pārgājiens Rūjas palienē. Tikšanās pie Rūjas zivju dīķiem plkst. 10:00, iebraucot no Rūjienas puses. Koordinātas: X:574923, Y:6413279 vai Lat:57.8551220, Lon:25.262489.

Pārgājiena garums 7- 10 km, ņemot vērā laikapstākļu sun dalībnieku vēlmes. Ceļš vedīs galvenokārt pa taciņām. Jāierodas dabā iešanai un laika apstākļiem atbilstošā apģērbā un apavos, ieteicams gumijas zābakus vai labos, ūdensnecaurlaidīgos pārgājiena apavos. Jāparūpējas par pusdienām. Pārgājiena vadītājs Dagnis Mukāns. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālr. 28322436 vai rakstot e-pastu uz laura.taube@daba.gov.lv

Dalība vairāk nekā 30 Putnu dienu ekskursijās un citās aktivitātēs ir bez maksas*, tajās piedalīties tiek aicināts ikviens interesents. Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu aprīļa mainīgajos laika apstākļos. Ieteicami visās ekskursijās ir ūdensizturīgi apavi un vēja noturīgas jakas. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus. Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji, kuri palīdzēs atpazīt dažādās putnu sugas un stāstīs par to dzīves paradumiem. Pasākumu sarakstu meklē www.putnudienas.lv.

Komentāri
Pievienot komentāru