Putnu tiešraižu atbalstam

- 19.Jūlijs, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Nu jau astoto gadu Latvijas Dabas fonds (LDF) interneta vietnē /ldf.lv/lv/tiesraide (arī LDF YouTube kanālā un vietnē http://straume.lmt.lv) nodrošina iespēju pa tiešo ielūkoties, kas notiek vairākās aizsargājamo putnu sugu ligzdās. Šopavasar ir piedāvājums ieskatīties vienā jūras ērgļa, zivju ērgļa, ūpja, melnā stārķa, vistu vanaga un divās mazo ērgļu ligzdās. Taču tehnika un darbi tiešraižu nodrošināšanai prasa pietiekami lielus līdzekļus. Tāpēc LDF sadarbībā ar SIA «Motacilla» ir radījuši īpašus kreklus ar tiešraižu varoņu – zivjērgļu un jūras ērgļa – portretiem. Šobrīd ir pieejami divu veidu krekli: uz viena attēloti 2017. gada zivjērgļu ligzdas iemītnieki Teo un Tīna. Savukārt uz otra krekla redzams jūras ērglis Raimis, kurš jau otro gadu saimnieko ligzdā Durbē. Katrs, kas šādu kreklu iegādāsies, atbalstīs tiešraižu turpināšanu, jo 10 eiro no katra par 30 eiro nopirktā krekla tiks tiešraižu nodrošinātājiem.

«Būsim ļoti pateicīgi visiem atbalstītājiem, kas regulāri ziedo līdzekļus, lai mēs varētu turpināt daudziem tūkstošiem cilvēku rādīt putnus un dabu ciešā tuvplānā. Pērkot un nēsājot šos kreklus, jūs atbalstīsiet un popularizēsiet ne tikai putnu tiešraides, bet arī saudzīgu un izpratnes pilnu attieksmi pret dabu un tās resursiem,» aicina LDF eksperts un tiešraižu projekta vadītājs Jānis Ķuze,

Kreklus var iegādāties interneta vietnē www.motacilla.lv Jāpiebilst, ka to nav vairs atlicis pārāk daudz, tādēļ, iespējams, šādi krekli ātri vien var kļūt par pietiekami retiem, vien īpašos putniem veltītos pasākumos kā goda drānas valkājamiem.

Krekls ar jūras ērgļa Raimja attēlu. Foto no LDF


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru