Punduri uz Hūtes pleciem

- 17.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Otrdien Saeimas Juridiskās komisijas sēdē tika atbalstīts Jaunās konservatīvās partijas jau pērngad iesniegtais priekšlikums aizliegt Latvijas parlamenta ēkā ienākt bijušajiem tā deputātiem, pret kuriem ir noteiktas sankcijas.

Liegums – būt klāt parlamenta sēdēs, piedalīties tā rīkotajos pasākumos un vispār ienākt tajā – tiktu noteikts personām, pret ko noteiktas starptautiskās, nacionālās, kādas Eiropas Savienības vai NATO dalībvalsts noteiktās san­kcijas. Komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs (Jaunā konservatīvā partija), kas pats ir starp ieceres autoriem, paziņoja, ka tā «iespējams mazināt šo personu prettiesisku ietekmi uz likumdevēja varu.»

(Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere, atzīstot deputātu tiesības ieviest ierašanās liegumu, vienlaikus norādīja, ka komisijas locekļiem būtu svarīgi izdiskutēt: vai 21. gadsimtā tādā veidā tiešām var ierobežot personas prettiesisko ietekmi uz Saeimu?)

Rakstu un domāju: vai tiešām šobrīd, kad skolās kovidjezga un Saeimai nāk virsū jaunais budžets, neapcerēt ko prātīgāku? Taču atradu attaisnojumu – vai pašai Juridiskajai komisijai tiešām nav svarīgāku darbu kā tikai apkalpot sava priekšsēdētāja un viņa Jaunās konservatīvās partijas «niezi» jebkādi pazemot, viņuprāt, nepietiekami bargi nenotiesāto Aivaru Lembergu?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru