Priecīgi atgriezties savā skolā!

- 4.Oktobris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Šogad Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā skolotāja darbu uzsākuši trīs absolventi. Liesmai aprunājoties ar Rūdolfu Roķi un Miku Dāvi Liepiņu, jūtama spēcīga piederības sajūta mācību iestādei, kā arī degsme un aizrautība mācīt skolēnus. Karīnu Dūni neizdevās sastapt veselības stāvokļa dēļ.

Mikus Dāvis Liepiņš mācās ceturtajā kursā RTU programmā Būvniecība, VPVĢ viņš pasniedz ģeogrāfiju 7. – 11. klasēm un fiziku 8. klasēm. Viņš pats min, ka darba daudz, katru nedēļu māca ap 200 skolēnu, bet ir ļoti apmierināts ar esošo situāciju: «Ir prieks redzēt, ka skolēniem rodas interese par tiem priekšmetiem, pret kuriem parasti nav tā pozitīvākā attieksme. Dabaszinātņu priekšmeti daudziem nepatīk. Man ir motivācija viņiem to interesi radīt, attīstīt domāšanu, arī pēc jaunā mācību satura parādīt to, ka caurviju prasmes ir ļoti svarīgas starp visiem priekšmetiem un ka fizika un ģeogrāfija var būt interesanta.»

Mikus Dāvis Liepiņš vien pirms trim gadiem absolvējis skolu, tobrīd – Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, nu atgriezies kā skolotājs: «Man pagājušajā gadā bija tāda situācija, ka nācās mainīt darbu. Meklēju darbu, ko varu apvienot ar studijām.» Viņu tobrīd uzrunāja nu jau kolēģis Kārlis Krastiņš, kas studē Latvijas Universitātē programmā Dabaszinātņu un informācijas tehnoloģiju skolotājs, un iedrošināja uzsākt pedagoga karjeru. Mikus Dāvis Liepiņš pusgadu pasniedza matemātiku Rīgas 85. vidusskolā, bet vasarā pamanīta vakance VPVĢ.

NO SKOLĒNIEM PAR SKOLOTĀJIEM – matemātikas skolotājs Rūdolfs Roķis, angļu valodas skolotāja Karīna Dūne, fizikas un ģeogrāfijas skolotājs Mikus Dāvis Liepiņš. Jāņa Līgata kolāža


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru