Pret Jelgavu uz nullēm

- 26.Aprīlis, 2019
Sports
Laikrakstā

Aizraujošajā Optibet virslīgas turnīrā aizvadītas kārtējās cīņas – otrdien savās mājās VALMIERA GLASS VIA cīnījās neizšķirti ar FK Jelgava – 0:0, bet dienu vēlāk pirmo zaudējumu šajā sezonā cieta RFS, kas ar 0:2 atzina FK Ventspils pārākumu.

Valmieriešu ierasto sastāvu pirms šīs spēles mazliet papluinīja divu pamatsastāva spēlētāju diskvalifikācija – laukumā nevarēja doties Krišs Kārkliņš ar Jāni Krautmani, abi spēli vēroja no tribīnēm, bet rezervē tika atstāts Klāvs Kramēns. Viņu prombūtnē galvenais treneris Tamazs Pertija laukumā sūtīja Vladislavu Soloveičiku un Alekseju Grjaznovu. Tikmēr centra aizsarga pozīcijā līdzās Leo Lelim vieta atradās komandas kapteinim Mārcim Ērglim, jāpiebilst, ka Mārcis šajā pozīcijā savā karjerā vēl nebija spēlējis. Aizsteidzoties notikumiem priekšā – viņš ar uzticētās pozīcijas pienākumiem tika galā uz 10. Pirmā spēle sākumsastāvā šajā sezonā arī Madim Oskaram Miķelsonam.

Spēles pirmajā puslaikā, īpaši tā sākumā izpaudās Mariana Pahara vadīto futbolistu pārākums – varēja manīt, ka valmierieši kaut kur nedaudz zaudējuši to svaigumu, ar kādu nesās pa laukumu turnīra pirmajās spēlēs. Jelgavnieki arī labāk saspēlējās un veidoja bīstamākus uzbrukumus, no kuriem reti gan kāds tā pa īstam pārbaudīja Vladislava Lazareva meistarības līmeni. Laukumā pārsvarā valdīja nepiekāpīgas divcīņas, mājiniekiem buksēja uzbrukumu veidošana – izvirzītajam uzbrucējam Ērikam Punculam retās izdevības izmantot neizdevās. Par cīņas karstumu pirmajās 45 minūtēs liecināja arī spēles galvenā tiesneša Edgara Maļceva parādītās sešas dzeltenās kartītes. Pavisam spēlē tika nozīmētas astoņas.

Spēles otrajā pusē, minūtēm ritot uz beigu galu, arvien vairāk iniciatīvu laukumā uzņēmās valmierieši. Puslaika pārtraukumā savainotā Soloveičika vietā pirmo reizi izgāja malējais pussargs Edgars Jermolajevs. Šķiet, labāko izdevību gūt vārtus nopūdelēja Hektors Bagidī, kad spēles 63. minūtē no soda laukuma robežām sita nedaudz garām vārtiem. 80. minūtē ar sitienu nepaveicās arī Punculam, kurš vienatnē aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā, bet sita tieši virsū Germanam Māliņam. Lai kā līdzjutēju atbalstīti centās mājinieki, salauzt pretiniekus viņiem neizdevās. Pēc spēles satiktie Grjaznovs un Lelis, prasīti par sajūtām, atbildēja: «Sajūtas kā pēc kara.»

Marians Pahars pēc spēles: «Domāju, ka rezultāts ir likumsakarīgs, labas izdevības gūt vārtus bija abām komandām. Šodien gāja karsti – daudz emociju gan laukumā, gan tā malā, daudz kartīšu, arī traumu. Spēlētāji daudz cīnījās. Šādos laukumos arī citādi nemaz nevar būt to kvalitātes dēļ, diemžēl. Protams, mēs esam neapmierināti ar tikai punktu, bet arī Valmiera šodien ir pavisam cita komanda. Jau Rīga un Liepāja to izjuta uz savas ādas. Šeit nevienam nebūs viegli, pat vairāk – Tamazs ir izdarījis labu darbu, puiši cīnās, ir gribēšana, un viņi arī mēģina spēlēt futbolu.»

Tamazs Pertija: «Patiešām, spēle bija kaujinieciska, varēja redzēt, ka laukumā tikās futbolisti ar lielām ambīcijām. Neskatoties uz to, ka tā noslēdzās ar 0:0, tā bija skaista cīņa. Galvenais bija nezaudēt, uz to gājām gan mēs, gan pretinieki. Tādās spēlēs vieni vārti visu izšķir. Bija momenti gan mums, gan viņiem, uzskatu, ka neizšķirts bija likumsakarīgs iznākums. Varu tikai uzsist uz pleca gan saviem, gan Jelgavas spēlētājiem – visu 95 spēles minūšu laikā ne sekundes nebija neinteresanti, visu laiku noritēja cīņa. Otrajā puslaikā pamainījām taktiku, sākām spēlēt ar diviem uzbrucējiem, ieguvām pārsvaru. Jāizsaka kompliments Jelgavai, jo viņi darbojās ļoti organizēti, praktiski, mums nebija iespējas viņus salauzt. Esmu apmierināts pēc šādas spēles.

Kas attiecas uz komandas fizisko nogurumu, patiešām esam nedaudz bedrē, jo spēļu grafiks ir vienkārši nenormāls. Esmu pārliecināts, ka pie vainas ir arī sintētiskie laukumi, ja spēlētu uz dabīgā zāliena, tādu problēmu mums nebūtu.

[Par Mārča Ērgļa spēlēšanu centra aizsarga pozīcijā] Viņš šodien spēlēja kā profesors, vai ne tā? Kāpēc ne, viņš ir garš, viņš labi spēlē ar galvu, ir tehnisks, ir gudrs futbolists, disciplinēts, viņš labi iesāk uzbrukumus, labi tur pozīciju, viņš pamatā spēlē balsta pussarga pozīcijā – viņam ir visas nepieciešamās iemaņas, lai veiksmīgi nospēlētu arī kā centra aizsargs. Es zināju, ka viņš to var, kaut bija mums nelielas bažas. Es teicu, ka ņemu visu atbildību uz sevi, ja viņš nospēlēs neveiksmīgi šajā pozīcijā. Novērojot šo puisi, teikšu godīgi, uzskatu, ka viņš kādā momentā nav ticis ievērots, reti kad gadās satikt tādus labsirdīgus un futbolu saprotošus futbolistus, es tiešām nezinu, kāpēc viņš nebija redzams līdz šim. Šodien viņš ļoti palīdzēja.»

1. apļa pēdējās spēles notiks šajās brīvdienās, VALMIERA GLASS VIA sestdien pl. 14 Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā tiksies ar FK Metta, kura šobrīd ar sešiem punktiem ieņem 7. vietu. Valmierai 11 punkti un 4. vieta, tikpat punktu arī Ventspilij trešajā vietā, priekšā abas Rīgas komandas – RFS (21) un Riga FC (15). Aiz mums pārsteidzošā Daugavpils ar 10 punktiem.

VALMIERA GLASS VIA – FK Jelgava 0:0

Brīdinājumi: Helovani 10’, Grjaznovs 44’, Soloveičiks 44’, Lelis 87’, Punculs 89’ – Ivanovs 28’, Šarifi 44’, Fernandes 45’+1’

Sastāvi: Lazarevs (v), Grjaznovs, Soloveičiks (46’ Jermolajevs), Miķelsons, Lelis, Ērglis (k), Nakamura, Helovani, Bogdaškins (84’ Kramēns), Bagidī (76’ A. Jaunzems), Punculs – Māliņš (v), Biljans, Indrāns, Rašo, Emsis (89’ Lazdiņš), Ivanovs (90’+5’ Hvoiņickis), Šarifi, Lukava (84’ Panteli), Fernandes, Osipovs, Rode (k).

Spēles tiesnesis: Edgars Maļcevs

Skatītāji: 510

NEVIENS NEPADEVĀS. Šī divcīņa starp Jelgavas uzbrucēju Aivaru Emsi un Valmieras aizsargu Leo Leli uzskatāmi parāda aizvadītās spēles kaujiniecisko raksturu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru